RedHack: 'Cami hoparlörlerinden müzik çalınmasıyla ilgili hakkımızda çıkan haberler asılsızdır'

Geçtiğimiz günlerde Twitter’dan Red Hack adına açılan bir hesaptan tekrar harekete geçtiklerini belirten twitlerin akabinde sosyal medyadan hesabın gerçekten de ünlü hacker grubu RedHack’e ait olup olmadığı konuşuluyor. İddialara dair RedHack Merkez Komitesi yazılı bir açıklama yaparak söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığına dikkat çekti.

GENEL 24.05.2020, 15:25 25.05.2020, 12:58
RedHack: 'Cami hoparlörlerinden müzik çalınmasıyla ilgili hakkımızda çıkan haberler asılsızdır'

Son günlerde cami hoparlörlerinden müzik çalınmasıyla ilgili çıkan haberlere ilişkin RedHack/MK (Merkezi Komite) imzalı bir açıklama yayımlandı.Açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

“Tarih defterine tertemiz geçen bir kızıllıktır RedHack ve 1997’den beri eylemlerimizi takip edenler bilirler ki asla halkın değerlerine saygısızlık olarak gördüğümüz pratikler içerisinde olmadık. Üzerimize yıkılmaya çalışılan camide ya da herhangi bir yerde müzik çalma hadisesi bizim için “teknik olarak” küçük ve basit bir eylemdir. Halkımız uzun zamandır bizi beklerken elbette bu kadar sessiz bir eylemle olmayacaktı dönüşümüz. Sonu ne olursa olsun halka verdiğimiz sözü tutmaya, RedHack’in onurlu mücadelesini daha büyük eylemlerle taçlandırmaya devam edeceğiz"

Yorumlar (2)
rıza gür 2 ay önce
redhack lütfen yol kameralarını haclayın izlenmek istemiyoruz..kameraları siyasetçilere çevirip 24 saat boyunca çaldıklarını halka gösterin.
soytarı 2 ay önce
egitimli köpek olduk,akrabalarınızda,mahallenizde,köyünüzde koronadan ölen olmadıgını siz biliyorsunuz ama korku ile sizi egitiyorlar itaat etmeyene 3150 tl gibi astronomik bir rakam ile ceza kesince her komutu dinliyorsunuz,65 yaşında 20 yaşındakiler sokaga bile çıkartmıyoruz ama biz 72 yaşındakiler sizleri yönetiyoruz.salakları yönetmek hiç zor olmuyor .
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
28°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?