Polisten eylemcilere sert müdahale!

Giderek artan kadın cinayetlerine Türkiye'nin dört bir yanından tepki gelirken, 'İstanbul Sözleşmesi yaşatır' çağrıları da sürüyor. Alsancak'ta toplanan İzmirlilere polisten sert müdahale geldi.

GENEL 05.08.2020, 21:58 06.08.2020, 00:47

İZ GAZETE- Giderek artan kadın cinayetlerine Türkiye'nin dört bir yanından tepki gelirken, 'İstanbul Sözleşmesi yaşatır' çağrıları da sürüyor. Geçtiğimiz günlerde sözleşmenin uygulanmamasına yönelik tepkilerini koyan kadınlar, AKP tarafından İstanbul Sözleşmesi’nin hedef alınmasına ve iptal taleplerine karşı çok sayıda kentte eylem yapacaklarını açıklamıştı. Alsancak'ta toplanan İzmirlilere polisten sert müdahale geldi.

Sözleşme için toplanan grup açıklamanın ardından dağıldı. Grup içinde polisin hedef gözettiği bir eylemci eylem sonrası polis tarafından gözaltına alınmak istendi. Arkadaşları gözaltına engel olmaya çalışınca arbede çıktı. Polisin sert müdahalesi ile İsmail Temel isimli eylemci gözaltına alındı. Fenalık  geçiren Temel ambulans çağrılmasına rağmen gelmesi beklenmeden polis aracına alınarak götürüldü

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
14°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208