Polat sert çıkıştı: 'Ölümü değil, yaşamı kutsayın!'

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık'a tepki gösterdi.

GENEL 20.04.2020, 21:27 20.04.2020, 21:57
Polat sert çıkıştı: 'Ölümü değil, yaşamı kutsayın!'

İZ GAZETE- CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, gazeteci Can Dündar'a 'İnşallah ölmüşsündür' ifadelerini kullanan Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık'a tepki gösterdi.

Polat, Özışık'ın o tweetini alıntılayarak, "İdris Baluken için cezaevinde ‘ölsün’ dediler. ‘Açım‘ diyen yoksul aileye ‘geber’ dediler. Helin Bölek'in ölmesine göz yumdular. Can Dündar’ın ölmesi için 'inşallah' dediler. Ölümü değil, yaşam hakkını kutsayın! #Çıldıracağım" ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU? 

Gazeteci Can Dündar sosyal medya hesabı üzerinden COVID 19 verilerini paylaşmış, 'Ve gün itibariyle Çin'i geride bıraktık' açıklamasında bulunmuştu. Süleyman Özışık, bu paylaşımı alıntılamış ve 'Nasılsın vatan haini? İnşallah ölmüşsündür!' ifadelerini kullanmıştı. 

Bu skandal ifadelere tepkiler büyürken, AKP İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'nın, Özışık'ın bu paylaşımını beğenmesi de dikkatleri çekti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
18°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?