Pınar Multi’nin Lezzeti, International Taste Institute tarafından onaylandı

Türkiye’de süt sektöründe ilklerin markası olan Pınar tek bardağıyla (250 ml) yetişkin bir insanın günlük A, B1, B12, C, D vitaminleri ile kalsiyum ve çinko mineralleri ihtiyacının yüzde 38’ini karşılayan Pınar Multi sütleri, International Taste Institute tarafından “Lezzet Ödülü”ne layık görüldü.

GENEL 08.07.2021, 12:30
Pınar Multi’nin Lezzeti, International Taste Institute tarafından onaylandı

Türkiye’de süt sektörünün öncü markası Pınar, tüketicilerinin deneyimlerinden yola çıkarak elde ettiği veriler doğrultusunda geliştirdiği Pınar Multi ile uluslararası alanda başarıya imza attı.

GÜRKAN HEKİMOĞLU: “TÜKETİCİNİN TERCİHİ SAĞLIKLI YAŞAMA DESTEK ÜRÜNLER”

Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından düzenlenen törende, Pınar Multi Vanilya Aromalı ve Pınar Multi Kakaolu, Michelin yıldızlı şeflerin ve sömeliyelerin yer aldığı jüri tarafından “Lezzet Ödülü”ne layık görüldü. Pınar Multi’nin elde ettiği uluslararası başarıya ilişkin değerlendirmede bulunan Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu, “Son yıllarda önemli bir ivme yakalayan fonksiyonel süt pazarı, 2020 yılında tonaj bazında 26.5 milyon litre, ciro bazında ise 206 milyon TL büyüklüğe ulaştı. Biz de tüketicilerini anlama ve tüketicilerinin ihtiyaçlarına uygun ürünler geliştirme misyonu ile aksiyon alan bir marka olarak, pandemi öncesinde Pınar Multi için çalışmalara başladık. Türkiye Beslenme Rehberi’ndeki veriler ışığında, Pınar Süt Ar-Ge Merkezi ve Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü ile 2 yıllık bir çalışmanın ürünü olan Pınar Multi’nin başarısı bizleri çok gururlandırdı. Özveri ve titizlikle çalışmamızın karşılığı olarak uluslararası bir ödüle layık görülmek, verdiğimiz emeklerin ne kadar yerinde ve doğru olduğunu gösteriyor” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
25°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?