Özgecan Aslan katledişinin 5.yılında unutulmadı

Mersin’in Tarsus ilçesinde, 11 şubat 2015’te bindiği minibüste şoförü tarafından öldürülen Özgecan Aslan'ın 5.ölüm yıl dönümünde, açılan #ÖzgecanAslan Hashtag ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve siyasetçiler sosyal medya üzerinden paylaşım yaptı.

GENEL 11.02.2020, 13:56 11.02.2020, 16:15
Özgecan Aslan katledişinin 5.yılında unutulmadı

SERAP ATKAN / İZ GAZETE- Mersin’in Tarsus ilçesinde, 11 şubat 2015’te okulundan evine dönmek üzere bindiği minibüste vahşice katledilen, Özgecan Aslan cinayetinin 5. yılında Twitter'da adına açılan hectek ile başta Tunç Soyer, olmak üzere bir çok CHP belediye başkanları ve milletvekilleri kendilerine ait hesaplarından kadın cinayetlerine sessiz kalmayacaklarını bildirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, cinayeti asla unutmayacağını belirten bir paylaşım yaptı.Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kadın cinayetlerinin son bulmasını dileyerek Özgecan Aslan cinayetini unutmadığını belirtti.

 
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ise vahşice hayattan koparıldığını yazarak rahmetle andı.

 
Bornava Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Her geçen gün artan kadın cinayetleri ile mücadele etmenin herkesin görevi olduğunu belirterek Kadın Şiddetine sessiz kalmayacağını sosyal medya hesabından bildirdi.

 Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran her geçen taciz ve şiddetin son bulmasını dileyerek Özgecan Aslanı rahmetle andı.
CHP Milletvekili Murat Bakan, Özgecan Aslan'ı unutmayacağını Nazım Hikmet'in dizeleri ile hatırlatdı.
Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, tüm kadın cinayetlerinin failleri bulunana kadar mücadele edeceklerini yazarak Özgecan Aslan'ı andı
Milletvekili Özcan Purçu ise günümüzde hala cinayetlerin devam ettiğini belirterek,  cinayeti unutmayacağını yazdı.Mahir Polat Özgecan Aslan'ı unutmadığını aşağıdaki sözlerle belirtti.


Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?