Omurilik felçlileri için koşacaklar

Wings For Life Vakfı’nın düzenlediği Dünya Koşusu’nun 7 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Türkiye ayağı, MaviBahçe’de tanıtıldı.

GENEL 24.04.2017, 15:01 24.04.2017, 15:01
Omurilik felçlileri için koşacaklar

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ford Otosan’ın katkılarıyla düzenlenen koşu 7 Mayıs’ta İzmir’de gerçekleşecek. Koşu öncesi MaviBahçe’de düzenlenen etkinlikler kapsamında triatlet ve triatlon milli takım antrenörü Mert Onaran, maraton sporcusu ve antranör Gökmen Aras, Balkan şampiyonu milli triatlet İpek Öztosun’un katıldığı bir söyleşi gerçekleşti. Sporun önemine değinen Gökmen Aras, ailelere, "Çocuklarınız okusun diye ısrar edin ancak sporu da bırakmasınlar" dedi. Söyleşinin ardından sporcular ve engelli sporcular, MaviBahçe’de yağmur altında 2.5 kilometrelik bir koşu gerçekleştirdi. 7’den 77’ye sporseverlerin katıldığı koşu sonunda katılımcılara makarna ikram edildi. Daha sonra sporcular ve katılımcılar DJ eşliğinde eğlendi.

7 Mayıs’ta gerçekleşecek koşuyla ilgili www.wingsforlifeworldrun.com sitesinde detaylı bilgilere yer veriliyor. Sitede, koşuyla ilgili şu duyuru yer aldı: Havası, doğası ve karakteriyle katılımcılar için eşsiz bir koşu deneyimi sunan İzmir, 2017'de de hiç şüphe yok ki, Wings for Life World Run için mükemmel bir ev sahibi olacak. Dünya genelinde 34 resmi lokasyonda start alan koşucular için tek bir amaç var; Koşamayanlara umut olmak, toplanan bağışlarla omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlanmasına katkıda bulunmak.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?