Oktoberfest çoşturdu

Goethe Enstitüsü İzmir Şubesi Müdürü Dr. Rudolf Bartsch ev sahipliğinde geçen gecede Almanya’dan gelen müzik grubu sayıları 300’ü aşkın Türk - Alman katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı.

GENEL 12.10.2016, 13:16 12.10.2016, 13:16
Oktoberfest çoşturdu

Almanya nın Münih Kenti Bavyera Eyaleti'nde 1800'lü yıllarda üst üste yaşanan kuraklık ve kıtlık sonrasında bol ürün alınması ile çiftçiler ürünlerini birleştirerek yürüyüş ile başlayan bu gelenek günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde her yılın Eylül ayı ortasında başlayan ve Ekim ayının ilk haftası da devam eden ve festival havasında geçen bereketi temsil eden bu etkinlik Almanya’daki gelenekleri tanıtmak adına bu yıl Goethe Enstitü ev sahipliğinde Devajans’ın organizasyonu ile gerçekleştirildi.

Seçkin konukların katılımı ile Goethe Enstitü’nün gerçekleştirdiği gecede, öğrencilere çekilişlerle armağanlar dağıtıldı. Konuklar Hilton Otel’in Oktoberfest'e özel olarak hazırlanan dekorasyon ve festivale özgü yemeklerden yiyerek farklı bir akşam yaşadılar. Animasyon ekiplerinin ve Alman Müzik Grubunun müzikleri ile coşan konuklar, bol bol dans ederek eğlendi.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?