Öğrencilerden Erdoğan'a tepki: 'Üniversite sansüre, yasaklara diz çökmeyecek!'

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medyaya düzenleme getirileceğine ilişkin açıklamasına tepkiler büyüyor.

GENEL 01.07.2020, 23:24 01.07.2020, 23:44

İZ GAZETE- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada sosyal medyaya yönelik kapsamlı bir hukuki düzenlemenin yolda olduğunu belirtirken, üniversiteli gençler bu konuya tepki göstererek, “sosyal medya platformlarını kapatacağız” söylemlerini protesto etti.

'GELECEĞİMİZİ İSTİYORUZ, ALACAĞIZ'

Yapılan açıklamada,  "Liseli dostlarımızın disslike katkıları hedefe ulaşmış olacak ki bugün yapılan açıklamada sosyal medyanın bu topluma uygun olmadığına ve sosyal medya üzerinde kapsamlı bir sansür dayatılması uygulanıcağı Erdoğan tarafından ifade edildi. Bağımsız bir baro için direnen avukatlardan, hayatı savunan kadınlara, sağlığı için direnen liselilerden akademi biat etmez diyen üniversitelilere kadar her kesimin teslim alınmak istediği, üniversitelilere söz hakkının tanınmadığı bu dönemde üniversite sansüre, yasaklara diz çökmeyecek! Bizler üniversiteliler olarak, sosyal medyayı sokağa taşıdık. Üniversitenin gündemlerini sokak sokak dolaştırıyoruz. Bu yakıcı sorunların gündemde kalmasını hiçbir çaba engelleyemeyecek. Hep söylediğimizi yeniden söylüyoruz: Geçinemiyoruz, geleceğimizi istiyoruz, alacağız" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
35°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?