Öğrenciler, reçel yapıp dağıttı

İZMİR'in Ödemiş İlçesi'ndeki İnönü İlkokulu'nun 4-A ve 4-C sınıfı öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte okul bahçesindeki ağaçlardan topladıkları turunçlardan reçel yapıp, ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

GENEL 15.04.2016, 09:00 15.04.2016, 10:22
Öğrenciler, reçel yapıp dağıttı

İnönü İlkokulu'nda, sosyal sorumluluk projesi kapsamında okul bahçesindeki turunçların toplanıp, reçel yapılmasına karar verildi. Bunun için okulun 4-A ve 4-C öğrencileri arasında görev dağılımı yapıldı. Turunç toplama, yıkama, rendeleme ve pişirme işlerinde toplam 31 öğrenci görevlendirildi. Öğrenciler bir haftalık çaba sonucunda öğretmen ve velilerinin de desteğiyle hazırladığı reçelleri, önce sınıf olarak düzenledikleri kahvaltıda kendileri yiyerek, lezzetini test etti. Ardından reçeller kavanozlara dolduruldu. Hazırlanan 250'şer gramlık 20 kavanoz reçel daha sonra Üç Eylül ve Emmioğlu Mahalleleri'ndeki muhtarlar aracılığıyla belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Öğrenciler, hazırladıkları reçellerden Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat İçel ve Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yunus Ergin'e de ikram etti.

İnönü İlkokulu 4/A Sınıfı öğretmeni Serpil Dağgezen, projeyle öğrencilerin işbirliği içinde çalışma, aldığı görevi istekle yapabilme, sorumluluk alabilme ve planlı çalışma alışkanlığı edinebilmelerini hedeflediklerini söyledi. Projeyle öğrencilerin yaşlı ve ihtiyaç sahibi kişilere yardım ederek çevrelerindeki kişilere karşı duyarlılıklarının da artmasını sağladıklarını belirten Dağgezen, "Böylece kendilerinin dışındaki hayatın daha da çık farkına vardılar" dedi.

Yüksel BALCI / ÖDEMİŞ (İzmir), (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208