'Ödünüz kopuyor, kopsun da!'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir ziyareti sebebiyle Bergama’da direnişte olan DİSK üyesi emekçilerin eylemleri Bergama Kaymakamlığı tarafından yasaklandı. Disk Genel İş Sendikası İzmir 7 Nolu Şube Başkanı Özgür Genç, konuya yönelik sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

GENEL 22.02.2020, 11:15 22.02.2020, 11:31
'Ödünüz kopuyor, kopsun da!'

İZ GAZETE-  31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden AKP’ye geçen Bergama Belediyesi bir kez daha bir skandal ile gündeme gelmiş, AKP’li Hakan Koştu’nun Belediye Başkanı seçildiği Bergama’da 7 Şubat Cuma saat 18’de DİSK’e üye olan üçü kadın dört DİSK çalışanı işten çıkarılmıştı. İşten çıkartılan ve Bergama Belediyesi önünde direnişe başlayan DİSK üyesi Gonca Çetin, Nazlı Deniz Tan ve Alev Çakır’ın eylemlerine Bergama Kaymakamlığı tarafından yasak konuldu. Bergama Kaymakamlığı’ndan konulan bir haftalık yasağın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir ziyareti sebebiyle olduğu öğrenildi.

Disk Genel İş Sendikası İzmir 7 Nolu Şube Başkanı Özgür Genç, konuya yönelik sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Özgür Genç, "Soran,sorgulayan,dik duran,irade koyan,hepinize kafa tutan,ışık saçan bütün kadınlardan ödünüz kopuyor..Ödünüz.. Kopsun da!" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?