Murat Bakan, Sengel'e yapılan saldırıyı kınadı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Murat Bakan, Efes Selçuk'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında saldırıya uğrayan CHP'li Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'e yapılan saldırıyı kınadı.

GENEL 30.10.2019, 15:57 30.10.2019, 16:22
Murat Bakan, Sengel'e yapılan saldırıyı kınadı

CHP'li Bakan saldırıyı kınadığını söyleyerek,"Bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve halkın egemenliğini kutladığımız, bir kadın devrimi olan Cumhuriyet Bayramımızda yapılan bu sözlü ve fiziksel saldırıyı şiddetle kınıyor, Selçuk’un ilk kadın belediye başkanı olarak büyük bir destekle seçilen Filiz Başkan’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Filiz Başkan, tüm Selçukluların çok sevdiği, her zaman halkın yanında ve içinde olan, aydın, demokrat ve sevgi dolu bir belediye başkanıdır" dedi.

Görüntülerde de gördüğümüz gibi; Filiz Başkan’ın en ufak bir tatsızlığa mahal vermemek için gösterdiği çaba da karşı tarafın fiziksel saldırıya dönüşen ısrarlı tavır ve hamleleri de ortada diyen Bakan, "Filiz Başkan uzaklaştıkça, korumalarını geri çektikçe ısrarlı tavır devam ediyor. Öyle ki Selçuklu kadınlar dahi araya giriyor.Bir kadına, bir anneye, bir avukata, bir İzmirliye ve seçilmiş bir belediye başkanına yönelik bu şiddet kabul edilemez" diye konuştu.

Bakan, "Bu saldırı, Selçuk Belediye Başkanımız Filiz Ceritoğlu Sengel nezdinde hepimize yapılmıştır. Adli sürecin ve parti içindeki disiplin sürecinin takipçisi olacağız" şeklinde konuştu.

Yorumlar (1)
Serpil akdemir 1 yıl önce
Başkanımıza yapılan şiddeti kınıyorum yazıklar olsun bu nasıl bir teterbiyesizliktir aynı partilinin bunu yapması çok daha üzücü bu rezillikten partili olarak utanç duydum
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
13°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?