Milli satranççının başarısı gururlandırdı

ÇEŞME Belediyesi Satranç Takımı sporcusu 13 yaşındaki Alparslan Işık milli takım formasıyla katıldığı ilk yurt dışı turnuvada beşinci oldu.

GENEL 27.06.2016, 10:32 27.06.2016, 10:35
Milli satranççının başarısı gururlandırdı

Yunanistan'da 16-26 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılan 2016 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası'nda 13 Yaş Genel Kategorisi'nde beşinci olan genç sporcu Alparslan Işık, Çeşme'yi gururlandırdı. Milli takıma seçildikten sonra ilk kez yurt dışında bir turnuvaya katıldığını belirten Işık, "Milli formayla ülkemi temsil ettiğim için üzerimde büyük bir yük vardı. Bu önemli turnuvayı başarı ile tamamladığım için çok mutluyum. Bundan sonrası için hedefim dünya şampiyonasına katılmak ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek" dedi.

Çeşme Belediyesi Satranç Takımı Genel Direktörü ve Türkiye Satranç Federasyonu Çeşme Temsilcisi Mehmet Sarısaç, "Alparslan Işık'ın aldığı beşincilik, şimdilik iyi derece. Ama biz daha iyi dereceler bekliyoruz. Ay yıldızlı formayla Avrupa'da böyle bir başarı elde etmesi, Çeşmeli satranççılar adına hepimizi çok gururlandırdı. Çok mutluyuz, devamını diliyoruz. Daha tam olarak turnuva tecrübesi oluşmadan, milli formayı sırtında tüm ağırlığıyla hissetti. Yurt dışındaki ilk turnuvası. O'ndan gelecekte çok iyi sonuçlar bekliyoruz" diye konuştu.

Güneş ATAGÖZ / ÇEŞME (İzmir), (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?