Mercelli'den Bach gecesi

ULUSLARARASI İzmir Festivali kapsamında 16 Haziran 2016 Perşembe günü saat 21.30'da Celsus Kütüphanesi'nde Bach akşamı yaşanacak. İtalyan virtüöz Massimo Mercelli ve sıra dışı piyanist Ramin Bahrami'den oluşan “Bach Sanssouci", büyük bestecinin flüt ve klavsen için yazdığı ölümsüz eserlerini seslendirecek.

GENEL 13.06.2016, 13:16 13.06.2016, 13:47
Mercelli'den Bach gecesi

İtalya'nın en büyük orkestralarından birinde 19 yaşında flüt grup şefi olmayı başaran, prestijli flüt yarışmalarını kazanan Mercelli, dünyanın en büyük konser salonlarında önemli şefler ve orkestralarla konserler vermeyi sürdürüyor.

Emilia Romagna Festivali'nin sanat yönetmeni ve kurucusu olan ve 2001 yılından beri Avrupa Festivaller Birliği'nin (EFA) yönetim kurulunda bulunan Mercelli, çok takdir gören bir öğretmen da olarak dünyanın her köşesinde ustalık sınıfı dersleri de veriyor. Mercelli ile neredeyse ayrılmaz bir ikili olan ve birlikte pak çok başarılı kayıtlar yapan piyanist Ramin Bahrami, günümüzde Johann Sebastian Bach'ın müziğinin en ilginç yorumcularından biri olarak kabul ediliyor. İran asıllı Bahrami, müzik sahnesinin en büyük kişiliklerine bahşedilen (ondan önce: Riccardo Muti, Josè Cura, Leo Nucci ve Pier Luigi Pizzi'in aldığı) Premio “Città di Piacenza-Giuseppe Verdi" ödülü ile klasik müziğin yaygınlaştırılması için yaptığı tutkulu ve büyüleyici çalışmaları dolayısıyla Mozart Box Ödülü sahibi. Bahrami'nin üçüncü kitabı “Grandpa Bach" da basım aşamasında bulunuyor. Celsus Kütüphanesi'nde Bach'ın ölümsüz müziğini dinlemek isteyenler konserin biletlerini Biletix'ten alabilir.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?