Medyuma üçüncü baskın: Hayvan beslemekten men edildi

Ankara'da medyum olarak tanınan Sadiye Servet G.'nin evine üçüncü kez baskın düzenlendi. Daha önceden sağlıksız koşullarda beslediği hayvanlara el konulan ve para cezası kesilen Sadiye Servet G., bu kez hayvan beslemekten men edildi.

GENEL 09.01.2021, 14:36 09.01.2021, 14:39
Medyuma üçüncü baskın: Hayvan beslemekten men edildi

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri, daha önceden yapılan denetimlerde kötü koşullarda beslediği kedi ve köpeklerine el koyarak para cezası verilen Sadiye Servet G.'nin evine 3'üncü kez baskın düzenledi.

Medyumun evine üçüncü baskın: Hayvan beslemekten men edildi - 2

Zabıta ve polis ekiplerinin de eşlik ettiği baskında hayvanseverler de yer aldı. Evde yapılan denetimlerde uygunsuz şartlarda beslenen 1 köpek ve 8 kedi tespit edildi.

Medyumun evine üçüncü baskın: Hayvan beslemekten men edildi - 3

Medyumluk yapan Sadiye Servet G., kedileri sokaktan toplayıp, sahip çıktığını söyledi. Sadiye Servet G.'nin, bahçesinde daha önceki denetimlerde yıkılan hayvan padoklarını tekrar yaptırdığı belirlendi.

Medyumun evine üçüncü baskın: Hayvan beslemekten men edildi - 4

Sadiye Servet G.'nin evinin önünde toplanan yakınları ve tanıdıkları, hayvanlara el koyma işlemine uzun süre itiraz etti. Hayvanseverlerin de desteği ile 9 hayvan alınarak, belediye barınağına götürüldü.

Medyumun evine üçüncü baskın: Hayvan beslemekten men edildi - 5

Daha önce yapılan iki denetimde uygunsuz koşullarda beslediği toplam 27 hayvan için iki kez idari yaptırım uygulandığı ve toplam 9 bin 774 TL para cezası uygulandığı belirlenen Sadiye Servet G.'ye, 3'üncü denetim sonunda tespit edilen 9 hayvan için toplam 3 bin 258 TL para cezası uygulandı.

Medyumun evine üçüncü baskın: Hayvan beslemekten men edildi - 6

Sadiye Servet G. ayrıca 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 24’ncü maddesi kapsamında tamamen hayvan beslemekten men edildi.

Medyumun evine üçüncü baskın: Hayvan beslemekten men edildi - 7

Öte yandan belediye barınağına götürülen hayvanların ilk veteriner muayenesi raporu da ortaya çıktı. Raporda köpeğin bir gözünün tamamen diğer gözünün de yüzde 30 oranında gördüğü belirtildi. Hayvanların sağlıksız olduğu belirtilerek, "Kedilerin kan değerlerine bakılarak enfeksiyon durumu olduğu saptandı. Karaciğer ve böbrek değerleri büyük olan iki kedide karaciğer böbrek değerlerinde normal değerin üstünde artış olduğu gözlendi. Tüy ve deri yapıları çok kötü, ağız kokuları var, diş eti yangısı mevcut" denildi.

Medyumun evine üçüncü baskın: Hayvan beslemekten men edildi - 8

Medyumun evine üçüncü baskın: Hayvan beslemekten men edildi - 9

Medyumun evine üçüncü baskın: Hayvan beslemekten men edildi - 10

(DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner212
banner96
17°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?