Masatçı özgürlüğüne kavuştu

KHK ile kapatılan Yenikapı Tiyatrosu oyuncusu Nazlı Masatçı denetimli serbestlik ile özgürlüğüne kavuştu.

GENEL 25.06.2019, 13:20
Masatçı özgürlüğüne kavuştu

İZ GAZETE - Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Yenikapı Tiyatrosu oyuncusu Nazlı Masatçı, Ocak ayından bu yana bulunduğu cezaevinden denetimli serbestlik ile çıktı.

Masatçı 2015'te oynadığı bir rolden dolayı ‘örgüt propagandası yapmak’ iddiasıyla yargılandığı davadan 1 yıl 6 ay cezası almış, cezanın infazı için 30 Ocak'ta tutuklanarak İzmir Kadın Kapalı Hapishanesi'ne gönderilmişti.

Masatçı’nın cezaevine girmesine başta tiyatrocular olmak üzere sanat camiasından büyük tepkiler gelmişti.

AĞABEY MASATÇI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Masatçı’nın cezaevinden çıkarıldığını ise sosyal medya üzerinden ağabeyi Orçun Masatçı açıkladı. Orçun Masatçı yaptığı açıklamada “Nazlı Masatçı denetimli serbestlikle dün akşam özgürlüğüne kavuştu” ifadelerini kullandı.

‘BETON DUVARLARI YIKAN HERKESİN DAYANIŞMASINA TEŞEKKÜRLE…’

Orçun Masatçı sosyal medyadan yaptığı açıklamada ayrıca “Hepimizin başından zor günler geçer. Ne mutlu ki bu zor günleri sizlerin desteği ile güçlü biçimde atlattık. Yanımızda olan siz değerli insanlara çok teşekkürler. Bu fotoğrafta bir annenin bakışına sığdırdık güzel günlere hasretimizi. Elbette özel teşekkürü hak eden kurumlar, kişiler var. Onlardan birkaç gün izin isteyeceğiz teşekkürlerimizi sunmak için. Paylaşımlarımızı beğenen, destek veren, sesimizin gür çıkmasına vesile olan, mektuplarıyla beton duvarları yıkan, bu satırları okuyan herkesin dayanışmasına teşekkürle...” şeklinde ifadelere yer verildi.

‘KALDIĞIMIZ YERDEN ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Paylaşımda ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Kaldığımız yerden üretmeye devam edeceğiz. Cenk de gelecek yanımıza elbet birkaç gün sonra, hep birlikte şarkılar söyleyeceğiz, dans edeceğiz. Nazlı Masatçı denetimli serbestlikle dün akşam özgürlüğüne kavuştu”

Yorumlar (0)
banner96
banner177
23°
sisli
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü