Lüksemburg Milli Günü'ne özel resepsiyon verildi

İzmir'de, Lüksemburg Büyük Dükalığı'nın milli günü dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.

GENEL 14.06.2019, 12:43
Lüksemburg Milli Günü'ne özel resepsiyon verildi

MEHMET KURT- Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi'ndeki resepsiyona Lüksemburg'un Ankara Büyükelçisi Georges Faber, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Lüksemburg İzmir Fahri Konsolosu ve Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyhan Yaşar ile çok sayıda davetli katıldı.

Georges Faber, burada yaptığı konuşmada, Lüksemburg tarihine ilişkin bilgi verdi. Türkiye ve Lüksemburg ilişkilerinin önemine dikkati çeken Faber, iki ülke arasında kültürel, sosyal ve ekonomik bağların güçlendiğini söyledi. İzmir gibi güzel bir kentte Lüksemburg Milli Günü resepsiyonu düzenlenmesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Faber, "Türkiye Avrupa projesinin önemli bir parçasıdır" dedi. Faber, konuşmasının sonunda Lüksemburg İzmir Fahri Konsolosu Feyhan Yaşar'a görev süresini 5 yıl uzatan mazbata takdim etti. Lüksemburg İzmir Fahri Konsolosu Feyhan Yaşar da "İki ülke arasında ilişkiler oldukça eskiye dayanıyor. Pek çok sektörde de halen yeni iş birliği potansiyelinin olduğunu görüyor, iş birliklerinin geliştirilebileceğine ve çeşitlendirilebileceğine inanıyoruz. Türkiye ve Lüksemburg arasında sadece ekonomik değil, kültürel ilişkiler de güçlenerek devam edecek" diye konuştu.

Yaşar da Lüksemburg ve Türkiye arasındaki iş birliğinin gelişeceğine inandığını dile getirdi. Resepsiyonda, Yaşar Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu caz grubu konser verdi.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
15°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?