"Laiklik ve Aydınlanma mücadelesi boş vermeye gelmez"

Haziran Menemen Meclisi "Türkiye'de Laiklik Mücadelesi ve Aydınlanma" başlıklı bir etkinlik düzenledi. Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Erkan Baş'ın katılımcı olduğu etkinlikte laikliğe yönelik gerici saldırılar ve Haziran Hareketi'nin laiklik mücadelesindeki yeri konuşuldu.

GENEL 15.06.2016, 16:02 15.06.2016, 16:07
"Laiklik ve Aydınlanma mücadelesi boş vermeye gelmez"

Haziran Menemen Meclisin'den Nadi Öztüfekçi açılış konuşmasında şunları dile getirdi: "IŞİD'in işgal ettiği yerlerdeki katliamlar halkın göç etmesine neden oldu, bu insanlar şu an insan kaçakçılarının botlarında ölüyorlar. Boş bıraktıkları yerlerde ise emperyalizm çıkar sağlıyor. Dinci gericilik artık ülkemizde iktidardır. Laiklik ve Aydınlanma mücadelesi boş vermeye gelmez."

Daha son söz alan Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Erkan Baş ise "Bugün Laiklik ve Aydınlanma mücadelesi hayatımızı doğrudan etkilediği için politik olarak tartışılması gereken bir konudur. Gericiliği, dinciliği normalleştirerek şeriatı getiriyorlar. Türkiye'de laiklik eşiği çoktan aşılmıştır. Türkiye'de bugün iktidarda IŞİD vardır, takım elbise giymiş IŞİD'liler tarafından yönetiliyor ülkemiz. Emekçi sınıfların iktidarda olmadığı bir dünyada emperyalizm sürekli saldırgandır. Bu iktidardan kurtulmak istiyorsak mutlaka devrimci bir mücadele yürütmek zorundayız. Laikliği ancak böyle kazanabiliriz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Praksis'in sahne alması ile etkinlik tamamlandı.

 

ileri haber

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
20°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?