Kültürpark Üretici Pazarı'na eleştiri geldi

Kültürpark’ta açılan üretici pazarına tepki geldi. Kültürpark Platformu, açılan pazaryerinin Kültürpark’a zarar vereceğini söyleyip, Soyer’in yapılan çalıştayda verdiği sözü tutmadığını ileri sürdü.

GENEL 19.10.2019, 12:39 20.10.2019, 01:17
Kültürpark Üretici Pazarı'na eleştiri geldi

GÜLSEN CANDEMİR/ İZ GAZETE-Geçtiğimiz hafta açılan Kültürpark Üretici Pazarı’na Kültürpark Platformu’ndan eleştiri geldi. Alanın Pazaryeri değil kültür alanı olduğunu ifade eden Platformun sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

Başkan Tunç Soyer ve ekibi Kültürpark için yapılan çalıştayda alınan "Kültürpark'ta pazar yeri kurulmaması" kararını unutmuş mudur?

Kültürpark'ın kuruluş gayesinin ve varlığının anlaşılması ne zaman mümkün olacak? Kent parkı olan bu alan ne zaman kentte bir organizasyon için yer arandığı esnada akla gelen ilk alan olmaktan kurtulacak.Bu pazara gelecek olan üreticilerin araçları nereye park edilecek?

Pazar sonrası oluşan çöp ve atıkların Kültürpark'a zararı hesaplanmış mıdır? Alsancak ve Kahramanlar'da kurulan pazarlardaki esnafların satışları Kültürpark'ta kurulan pazardan ne kadar etkilenecek? Günlerdir konserler, partiler vb yüksek sesli müzik sebebi ile Kültürpark çevresindeki sakinlerin rahatsızlıklarına kulak veriliyor mu? Araç otoparkı bulunan başka yerler varken neden Kültürpark seçilmiştir?

Kültürpark'ı halkın kullandığı bir alan haline getirme yolları orayı pazar alanı, konser alanı vb. işlevlere hizmet eder alan haline getirmek değildir. Kültürpark'a yapılan müdahaleler sadece park içine değil parkın çeperlerine olan etkilerin de değerlendirildiği bir anlayışla ele alınmalıdır.

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Hasret Teoman Yaluğ 2 yıl önce
Ben çocukluğumdaki Fuar ı istiyorum Gece Gündüz nefes alabildiğimiz Bence Pazaryeri uygun değil
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?