Koronavirüs testi üretim başarısı

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir'de üretim yapan bir firmanın (Türklab  Firması) 'Kovid-19' antijen ve antikor tanı kiti üretim projesinin TÜBİTAK tarafından olumlu karşılanmasının son derece gurur verici olduğunu belirtip, "Söz konusu firmamızın küresel virüs salgınına karşı,  dünyada bir ilk olan, Covid-19 antijen ve antikor tanı kiti üretim projesinin TÜBİTAK' tarafından olumlu değerlendirilmesi, bizleri son derece mutlu etmiş, gururlandırmış ve heyecanlandırmıştır" dedi.

GENEL 20.04.2020, 13:46 20.04.2020, 13:56
Koronavirüs testi üretim başarısı

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, söz konusu firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şahin Yağlıdere'ye bir mektup göndererek son dönemde ve bugüne kadar yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Yorgancılar, "Her zaman, 'üretim yoksa kalkınmak hayaldir' dedik, diyoruz. Belirsizliklerin olduğu bu zorlu süreçte, elini taşın altına koyarak üretime devam etme çabasında olan tüm firmalarımızın gayreti çok kıymetlidir.  Dünün anlayışları ve çözümlerinin yetmediğini deneyimlediğimiz, hazırlıksız yakalandığımız 'Kovid 9' kriziyle beraber, sloganımız 'yaşatmak' olmalı diyorum. Çalışanını, emeklisini, öğrencisini, yaşlısını, gencini, üreticisini, tüccarını, esnafını yani her kesimi yaşatmak. Beraberinde tüm kurumlarını, tesislerini, tüm ekosistemi yaşatmak" diye konuştu.

KATMA DEĞERLİ ÜRETİM

İnsan hayatının hiçbir şeyle kıyaslanmayacağını vurgulayan Yorgancılar, "Karşı karşıya kaldığımız bu süreçte hatırladık ki; insan sağlığı her şeyin önünde ve başka bir şeyle kıyaslanmayacak önemde. İnsan olmadan, ne üretmenin, ne tüketmenin, ne de yaşamın değeri var. Bu süreç bizlere; eğitimin, ilimin, bilimin,  önce insan yaşamını odak alan olguların vazgeçilmezliğini bir kez daha, kalın harflerle hatırlattı. Her zaman vurguladığımız, bilim ve teknolojinin ışığında katma değerli üretim yapmanın önemi, bugünlerde daha anlaşılır oldu" dedi.
 GURUR DUYDUK

Yorgancılar, Yağlıdere'ye gönderdiği mektubunda ayrıca şu ifadelere yer verdi:

"Firmanızın, 24 yıllık birikimiyle, kan grubu testleri ve EKG elektrodlarının yanısıra, pek çok hastalığın teşhisinde kullanılan hızlı teşhis kitleri, insan yaşamı için önem arz eden, uluslararası kalite standartlarına sahip ürünleri stratejik önemde. Dünyamızı kasıp kavuran, günde binlerce insanın yaşamını yitirdiği bugünlerde, dünyada bir ilk olan, Covid-19 antijen ve antikor tanı kiti üretim projenizin TÜBİTAK'ın Kovid 19' ile mücadeleye yönelik çağrısı kapsamında olumlu değerlendirilmesi, bizleri son derece mutlu etmiş, gururlandırmış ve heyecanlandırmıştır. Değerli şahsınız başta olmak üzere, deneyimli araştırma ekibiniz ve sürece katkısı olan herkesi gönülden tebrik ediyor ve hepsine teker teker teşekkürü bir borç biliyorum."
 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
22°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?