Konak yaya üst geçiti açıldı

İZMİR'de Konak Tüneli'nin 2015 yılı Mayıs ayında açılmasında sonra yaşanan yaya üst geçiti krizi sona erdi. Tünelden bir yıl sonra Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün yaptığı yaya üstgeçit kullanıma açıldı. Üst geçiti kullanan yaşlılar zorlandı.

GENEL 18.06.2016, 13:41 18.06.2016, 14:56
Konak yaya üst geçiti açıldı

Karayolları'nın Konak Tüneli ile eş zamanlı yapmaması nedeniyle yayalar, otobüs duraklarının yer aldığı Bahri Baba Parkı, AKM yönünden Konak Meydanı'na veya ters yönde önce hayatlarını tehlikeye atarak yoldan karşıdan karşıya geçmeye çalıştı. Daha sonra ise alınan önlemler sonucu yayalar İzmir Metrosu Konak İstasyonu'nu alt geçit olarak kullandı.

Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'nün üst geçit projesi Koruma Kurulu onayı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden alınan görüşler sonucunda son halini aldı. Nisan ayında üst geçitin montaj çalışmaları başladı. Üst geçit bu hafta içinde yayaların kullanımına hazır duruma getirildi ve hizmete açıldı. Uzunluğu 160 metre olan üstgeçit ilk günden itibaren yayalar tarafından yoğun şekilde kullanılmaya başlandı. Krem rengindeki üst geçitte yüzde beş rampayla başlayan eğmin, üst geçit ortasına doğru arttığı için yaşlıların çıkmakta zorluk çektiği gözlendi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?