Kocaoğlu'ndan, iş isteyen eski hükümlüye: 'Çatıya çık!'

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi'nin birlikte inşa edeceği Gültepe Spor Tesisleri'nin temel atma töreninde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kendisinden iş isteyen eski hükümlü yurttaşa 'Çatıya çık!' dedi.

GENEL 15.03.2018, 15:19 15.03.2018, 16:14
Kocaoğlu'ndan, iş isteyen eski hükümlüye: 'Çatıya çık!'

TUGAY CAN / İZGAZETE - İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi'nin birlikte inşa edeceği Gültepe Spor Tesisleri'nin temel atma töreninde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun alana gireceği sırada Murat Üzer isimli eski hükümlü işsiz bir vatandaş Aziz Kocaoğlu ile konuşmak istedi. Başkandan iş isteyen Üzer ile Aziz Kocaoğlu arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Aziz Kocaoğlu'nun protokoldeki yerine geçmesiyle beraber tartışma sonlandı. Eski hükümlü Murat Üzer ise töreni uzaktan seyretti. 

Tartışmayı gazetemize anlatan eski hükümlü işsiz Murat Üzer "İş istedim. İlgi göstermedi bile. Dedim 'Başkanım biz partinize koştuk, afişlerinizi dağıttık. Ancak gelinen noktada verilen sözler tutulmadı. Eski hükümlü olduğum için iş bulamıyorum ne yapayım, bulamazsam kendimi çatıdan atacağım". Aziz Başkan da bana dönerek 'Çık çatıya kendini at, ne yaparsanız yapın' dedi." ifadelerini kullandı.

Sadece iş istediğini belirten eski hükümlü Murat Üzer sözlerini şöyle tamamladı: "İş bulamazsam sonum daha kötü olacak. Yeniden hapse mi girsin insanlar? "  

PEKDAŞ KONUŞTU, HÜKÜMETİN ÇIKARDIĞI KHK'YI  ANLATTI

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş  ise sonrasında eski hükümlü Murat Üzer ile konuşup hükümetin çıkardığı 696 sayılı KHK'yı anlattı. Pekdaş, KHK sonrasında belediyelerin ellerinin kollarının bağlandığını söyledi. Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan 696 sayılı KHK'ya göre eski hükümlülerin, taşeron statüsünde istihdamının önüne geçiliyor.

Yorumlar (3)
Yıldırım 3 yıl önce
Kocaoğlu resmen dalga geçmiş ve iyi de yapmış Herkes gibi yasal yoldan hak aramayan ya çatıya çıkıyor ya uçuk eylem yapıyor nedir bu ya herkesmi bu yollarla iş arayıp sorun çözsün ?
Çınartepeli gençlik 2 yıl önce
Ulen yıldırım senin götün ıslak degil tabi ıslanırsa sen çatıya degil alsancaga inersin haklısın senin gibi toklar var bu ülkede yalakalık yapıyon ya gel 3 5 kuruş fazla verelim bizede şaklabanlık yap
Adalet 2 yıl önce
Yazıklar olsun izmiri yöneten biri bunu söylemesi gelcekten çok acı ama kendi beledyeyi sırf tokatlı yaptı canavar suratlı
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?