Kocaeli savcılığından akademisyenler için görevsizlik kararı

Kocaeli'de gözaltına alınan 21 akademisyenin dosyası İstanbul'a gönderildi. Kocaeli'de akademisyenler 301 dahil 'beş suç'tan soruşturuluyormuş...

GENEL 19.01.2016, 19:35 19.01.2016, 19:35
Kocaeli savcılığından akademisyenler için görevsizlik kararı

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, "Bu Suça Ortak Olmayacağız!" başlıklı bildiriye imza attıkları için geçen cuma evlerinden gözaltına alınan Kocaeli Üniversitesi'nde görevli 21 akademisyen hakkında görevsizlik kararı vererek, dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Görevsizlik kararında, bildirinin yayınlandığı internet sayfasının Boğaziçi Üniversitesi'nde görevli bir akademisyen tarafından açıldığı ve bildiriye destek verenlerin de ağırlıklı olarak İstanbul'da yaşadığı ifade edildi.

Akademisyenler hakkında "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme, halkın bir kesimini sosyal sınıf,  din, mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılamak, terör örgütlerinin yayınlarını basmak veya yayınlamak, terör örgütü propagandası yapmak ve Türk milletini alenen aşağılamak" suçlamaları yöneltildi.

İsmail Saymaz- Radikal

Yorumlar (1)
Şevkiye İmrak 4 yıl önce
bu birlikteligin devam etmesi iletişim kanallarının sürdürülmesi gerektigini düşünüyorum.ben degil biz olmayı artık ögrenmeliyiz
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?