Kızılay ile taksiciler arasında işbirliği protokolü

TÜRK Kızılayı ile Taksi Sahipleri Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokolle, taksi sahipleri, taksi şoförleri ve ailelerinin kan bağışına yönlendirilip, bağışı özendirici broşür ve çıkartmaların taksilerde kullanımının planlandığı bildirildi.

GENEL 24.06.2016, 18:42 24.06.2016, 18:48
Kızılay ile taksiciler arasında işbirliği protokolü

Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü'nde düzenlenen törene, merkezin müdürü Gökay Gök, merkezin yöneticileri, Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala ve derneğin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Türk Kızılayı'nın kan verme bilincinin arttırılması ve kan ihtiyacının bilinçli, gönüllü ve düzenli bağışçılardan karşılanması amacıyla bir çok kurum- kuruluşla işbirliği protokolü imzaladığını hatırlatan Dr. Gök, "Protokolle taksi sahipleri, taksi şoförleri ve ailelerinin kan bağışçısı yönlendirilmeleri, kan bağışına özendirici broşür ve çıkartma gibi bazı materyallerin taksilerde kullanımını sağlama, dernek üyelerine eğitimler verilmesini öngörüyoruz. Böylelikle kan bağışı konusunda eğitimli olan taksi şoförü kardeşlerimiz, müşterilerine de bu konuda bilgi verebilecek" dedi. Taksi şoförlerinin duyarlı kişiler olduğunu dile getiren Başkan Pala, protokolle gönüllü kan bağışçı sayısının artacağına inandığını söyledi. Konuşmaların ardından protokole imza atıldı.

 

Tufan HAMARAT / İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
18°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?