KHK ile Ege'de Sonsöz'ün kapatma kararı kaldırıldı

OHAL sürecinin başında 27 Temmuz'da yayımlanan 668 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile adı kapatılan gazeteler listesinde yer alan Ege'de Sonsöz, 675 sayılı kararname ile o listeden çıkartıldı.

GENEL 30.10.2016, 12:46 30.10.2016, 12:14
KHK ile Ege'de Sonsöz'ün kapatma kararı kaldırıldı

İzmir'de yaklaşık 7 yıldır yayın yapan Ege'de Sonsöz Gazetesi hakkında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında alınan kapatma kararı, yayımlanan düzeltme kararnamesi ile kaldırılmış oldu.

Gazetenin İmtiyaz Sahibi Fahrettin Dokak, “Yayın hayatı boyunca FETÖ ile mücadele etmiş ve bu ihanet şebekesinin karşısında dimdik durmuş bir yayın organı olarak bu örgütle ilişkilendirilmiş olmanın tarifsiz acısını yaşadık. Bugün bu vahim hatadan dönülmüş olmasının sevincini yaşıyoruz. Malum örgütün elebaşı ve imamlarıyla her daim davalık olan Ege'de Sonsöz'ün FETÖ soruşturmasına kim tarafından hangi maksatla dahil edildiği sorusu bundan sonra hukukun çözmesi gereken bir sorudur. Ege'de Sonsöz ailesi olarak üç aydır yaşadığımız maddi-manevi işkencenin hesabının hukuk önünde aranacağının ve de sorulacağının garantisini veriyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?