KESK'liler iş güvencelerini savunmaya gitti

İzmir’deki KESK'e bağlı sendikaların üyesi kamu emekçileri, 15 Ekim'de Ankara’da düzenlenecek mitinge katılmak için yola çıktı. Yürüyüş kolu, Manisa ve Uşak'tan sonra Ankara'ya ulaşacak.

GENEL 13.10.2016, 17:51 13.10.2016, 17:59
KESK'liler iş güvencelerini savunmaya gitti

KESK’in “İşimize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz, bu ağır saldırıyı da püskürteceğiz!” sloganıyla 15 Ekim’de Ankara’da yapacağı miting için Türkiye’nin farklı noktalarından yürüyüş kolları oluşmaya devam ediyor.

İzmir’deki KESK üyesi kamu emekçileri de bugün Ankara’ya doğru yola çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen kamu emekçileri, “O’HALDE işimiz, geleceğimiz için direniyoruz” pankartı açtı. Sık sık, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Yaşasın iş, ekmek, özgürlük mücadelemiz” ve “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” sloganlarını atan emekçiler, otobüslerin kalkacağı yere kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

Burada konuşan KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Hasan Ali Kılıç, “OHAL’i bahane ederek KHK’ler ile iş güvencemize saldırılıyor. Kamu emekçileri görevlerinden alınıyor.12 Eylül faşizmini eleştiren bu siyasi iktidar 12 Eylül’ü 25’e katladı. 12 Eylül’de 4 bin civarında olan görevinden alınan kamu emekçisi sayısı bugün 100 bini aşmış durumdadır” dedi. Gülen Cemaati bahanesiyle üyelerine yönelik saldırıları kınayan Kılıç, Ankara’ya iş güvencelerini savunmaya gittiklerini ifade ederek, “Dün olduğu gibi bugünde onurlu bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Daha sonra söz alan KESK MYK Üyesi Ramazan Gürbüz ise, “15 Ekim’de işimize, geleceğimize sahip çıkmak için Ankara’da olcağız. Herkesi iş güvencesine ve haklarına sahip çıkmak için mitinge davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

KESK üyesi kamu ekçileri açıklamadan sonra otobüslere binilerek Ankara’ya yola çıktı.

(EVRENSEL)

Yorumlar (0)
banner96
banner177
15°
kapalı
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?