Karşıyakalı gençlerden örnek davranış

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Karşıyaka Gençlik örgütü Karşıyaka Çarşı’da düzenledikleri kök hücre hayat kurtarır konulu eylemle övgü topladı.

GENEL 29.02.2020, 11:32
Karşıyakalı gençlerden örnek davranış

Karşıyaka taraftarlarından ilik nakli bekleyen İlayda Hacıoğlu Gürleyen için kan bağış kampanyası düzenlendi. Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka Gençlik örgütü sosyal medya üzerinden kök hücre bağışı ile ilgili farkındalık yaratarak kampanyaya bir çok gencin katılmasına vesile oldu.

BAŞKAN İNANIR DA BAĞIŞÇI

Kendisi de bağışçı olan Karşıyaka Gençlik Kollar Başkanı Burak İnanır, “ Öncelikle bir tüp kan veriyoruz. Yapılan testler sonucu eğer uyumlu donörsek kök hücre bağışında bulunabiliyoruz. Hiç birimiz için zor değil. Yarım saatimizi ayırarak bir insanın hayatını kurtarabilir, ona umut olabiliriz. Ben herkesi bağışçı olmaya davet ediyorum, zafer inananlarındır” diyerek çağrıda bulundu. 

Chp’li gençler Karşıyaka çarşı girişinde gerçekleşen bağış öncesi Kızılay broşürlerini dağıtarak halkın bu konuda bilgi sahini olmasını sağladı. Ardından sağlık görevlilerinin yardımıyla bağışta bulundular.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
15°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?