Karşıyakalı gençler, Çanakkale ruhunu yaşadı

Karşıyaka Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Karşıyaka’daki okullardan belirlenen 110 öğrenciyi Çanakkale'ye, götürdü.

GENEL 22.03.2018, 11:04
Karşıyakalı gençler, Çanakkale ruhunu yaşadı

Karşıyaka Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Karşıyaka’daki okullardan belirlenen 110 öğrenciyi Çanakkale'ye, götürdü. Savaş alanlarını gezerek vatan uğruna can veren şehitlerin kahramanlık hikayelerini dinleyen öğrenciler, duygu dolu anlar yaşadı.

İKİ GÜNLÜK ZİYARET

Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü olan 18 Mart etkinlikleri kapsamında her yıl öğrenciler için Çanakkale gezisi düzenleyen Karşıyaka Belediyesi bu yıl da geleneği bozmadı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen geziye, Karşıyaka’daki okullardan belirlenen 110 öğrenci katıldı.

BÜYÜK ZAFERİN ÖYKÜSÜ

İki günlük gezi kapsamında; Çanakkale Şehitler Abidesi ile şehitlikler, tabyalar ve anıtlar ziyaret edildi. Tarihe tanıklık eden Karşıyakalı gençler, ziyaretleri boyunca büyük zaferin öyküsünü de büyük heyecanla dinledi. Öğrenciler, bol bol hatıra fotoğrafları çektirerek duygu dolu anları ölümsüzleştirdi. Öğrencilere Nutuk ve Yazar Hüseyin Yurttaş’ın Çanakkale ve Liderimiz Atatürk kitapları dağıtıldı.

MİNNETLE ANIYORUZ

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Gezide emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Büyük zaferin yazıldığı topraklara öğrencilerimizi gönderdiğimiz için son derece mutluyuz. Ülkemizin bağımsızlığı için canlarını veren şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
23°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?