Karşıyaka’da Balkan rüzgarları: 'Hep bir arada olacağız'

​​​​​​​Karşıyaka Belediyesi ile Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Zafer Haftası kutlamaları kapsamında “Rumeli ve Balkan Gecesi” düzenledi. Fikri Altay Mahallesi Ahmet Beko Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen gecede, Karşıyaka Belediye Bandosu ve Rumeli Beyo, alanı dolduranlara unutulmaz bir müzik şöleni yaşattı.

GENEL 02.09.2019, 10:45 02.09.2019, 10:51
Karşıyaka’da Balkan rüzgarları: 'Hep bir arada olacağız'

Geceye Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, CHP İzmir Milletvekilleri Kani Beko ve Özcan Purçu, Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve her yaştan yüzlerce Karşıyakalı katıldı. Şarkı ve türkülerin hep bir ağızdan söylendiği etkinlikte; birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verildi. 30 Ağustos Zafer Bayramı bir kez daha coşku ve heyecanla kutlandı.

'HEP BİR ARADA OLACAĞIZ'

Eşi Öznur Tugay ile birlikte geceye katılan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, atalarımızın canları pahasına verdiği mücadeleler sayesinde; vatan nedir, bağımsızlık nedir, bağımsız bir ülkenin vatandaşı olmak nedir biliyoruz ve bunların değerini çok iyi anlıyoruz. Ruhları şad olsun. Bugün sizlerle bu milli duyguları paylaşmaktan, hep bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bundan sonra da mahallelerimizde bu tür etkinlikler düzenlemeye, birlik içinde olmaya devam edeceğiz. Yanımızda olan ve coşkumuzu paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

'BU VATANI BİRLİKTE KURDUK'

Milletvekili Özcan Purçu “Biz bu vatanı birlikte kurduk, bu ülkeyi birlikte yücelttik. Rumelili kardeşlerimize çok şey borçluyuz. Ülkemizin geçirdiği bu kötü günleri de yine hep birlikte aşacağız. Heyecanımızı, umudumuzu asla yitirmeyeceğiz. Bu ülkeyi yeni el ele daha güzel yerlere götüreceğiz” diye konuştu.

'MİNNETLE ANIYORUZ'

“Yüreğinde memleket, Cumhuriyet ve Mustafa Kemal sevgisi olan güzel Karşıyaka’nın, güzel İzmir’in güzel insanlarını sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diyerek konuşmasına başlayan Milletvekili Kani Beko da şunları kaydetti: “Bu güzel vatanı bize emanet eden Atamızı ve tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum. Şunu bir kez daha ifade etmek istiyorum; Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz, birleşirsek 2023 yılında iktidar oluruz. Bu anlamlı geceyi düzenleyen ve bizi bir araya getiren herkese teşekkür ediyorum.”

Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İlhami Yıldız ise “Karşıyaka Belediyemiz ile birlikte düzenlediğimiz bu anlamlı gecede, Atamızı ve mücadele arkadaşlarını bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Dr. Cemil Tugay’a bizlere vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208