Karşıyaka'da latin rüzgarı esti

Karşıyaka Belediyesi, Uluslararası 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü bir konserle kutladı.

GENEL 02.05.2017, 12:06 02.05.2017, 15:19
Karşıyaka'da latin rüzgarı esti

Kübalı müzisyenlerden oluşan Ensemble Cubafonica’nın sahne aldığı gecede 'latin rüzgarları' esti. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu tıklım tıklım dolarken, Başkan Akpınar "Vatandaşlarımızın birlik, beraberlik içindeki coşkusunun tüm dünyaya hakim olmasını arzuluyoruz” dedi.

Küba ve Latin müziklerinin en iyi temsilcilerinden oluşan Ensemble Cubafonica grubu iki sürpriz ile izleyenlerin karşısına çıktı. Ülkelerine özgün müziklerle tüm dünyanın dört bir köşesinde konserler veren grup, Karşıyaka’daki 1 Mayıs konserine İzmir Marşı ile başladı. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran Karşıyakalılar İzmir Marşı’nı sanatçılarla birlikte söyleyip coşkuya ortak oldu. Sanatçılar, performansları ile büyük beğeni topladı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Bu coşku ve dostluğun tüm dünyayı sarmasını diliyorum. Kentimize gelen sanatçıların performansı hepimizi büyüledi. Bu güzel konser için kendilerine yürekten teşekkür ediyorum. Emekten ve dayanışmadan yana olmaya, 1 Mayıs'ları hep coşku içinde kutlamaya devam edeceğiz" dedi.

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?