Karşıyaka Yamanlar Cemevi yeni başkanını seçti

İzmir’in en büyük, Türkiye’nin üçüncü büyük cemevi Karşıyaka Alevi Kültür Dernekleri Yamanlar Cemevi yeni başkanını demokratik şölen havasında seçti.

GENEL 02.02.2016, 16:48 02.02.2016, 16:48
Karşıyaka Yamanlar Cemevi yeni başkanını seçti

Üç aday arasında ipi göğüsleyen Mehmet Bozkurt yönetimindeki liste oldu.

11. Olağan Genel  Kurul  Pazar günü  Cemevi konferans salonunda gerçekleştirildi. Seçimde üç liste yarıştı. Mavi listeyi Mehmet Bozkurt, Kırmızı listeyi Fahri Kaya ve Beyaz listeyi Abidin Yücesoy temsil ederken, çekişmeli geçen seçim Mehmet Bozkurt’un ipi göğüslemesiyle sona erdi.  Bozkurt, “ Kazanan Aleviler, kazanan üç liste, kazanan Yamanlar Cemevi, kazanan barış, demokrasi ve özgürlük mücadelesi verenler oldu” açıklamasını yaptı.  Üç yıllık hizmet etme adına 3 aya yakındır genel kurul çalışmalarının yapıldığını ifade eden Başkan Mehmet Bozkurt, 27 Aralık’ta yapılması gereken genel kurulun teknik nedenlerle ertelendiğini hatırlattı. İleriye dönük projeleri ve hizmetleri  anlatan adayları dikkatle dinleyen vatandaşlar tercihini yaptı. Sağlıklı bir genel kurulun beklenenin üstünde bir katılımla şölen havasında gerçekleştiğini anlatan Başkan Bozkurt, günümüz  Türkiye’sinde yaşanan antidemokratik sürece karşı mağdur ve mazlumun yanında yer alacaklarını söyledi.

""“İNANCIMIZI HİÇBİR SİYASİ VE KİŞİSEL ÇIKARLAR UĞRUNA YIPRATMAYACAĞIZ”

Bozkurt şöyle dedi: “ Bundan sonraki süreçte öncelikle çeşitli yöreleri , kültürlerin buluşup güçleneceği yer olacak cemevimiz. Ayrıştıran olmayacağız. Barıştıran, buluşturan olacağız. Kültürümüzü ve öğretimizi geliştireceğiz. Haklının, mazlumun yanında olacağız. Her türlü haksızlıklığa karşı topyekun mücadele şiarımız olacak. Özgürlük ve barış mücadelesi veren diğer stk ile ortak eylem planına katılıp bu uğurda mücadele vermeyi hedefliyoruz. İnancımızı hiçbir siyasi ve kişisel çıkarlar uğruna yıpratmayacağız. Önümüzdeki süreçte yönetim kurulu olarak kısa, orta ve uzun vadede alacağımız kararları belirleyeceğiz ve bunu ayrıca duyuracağız”.

Seçim sonrasında Mehmet Bozkurt başkanlığındaki asil ve yedek yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Mehmet Bozkurt, Süleyman Aktaş, Fadime Erdem, Ali Babacanoğlu, Baki Demirelöz, Fahrettin Söylemez, Hamdi Güllü, Hüseyin Görer, Ünlüş Aydın, Yusuf Fırat, Zöhre Güngör, Serdar Beyaztaş, Gülay Kara, Safiye Çoban, Fehmi Han, Hasan Gümüş, Engin Edepali, Süleyman Kılıçaslan, Aziz Gül, Muharrem Ergen, Ferhat Kalender, Sakine Has. Genel Kurula Çorum Dernekleri Federasyon Başkanı Adnan Şahin başta olmak üzere çok sayıda STK başkanı, Alevi Kültür Derneği genel merkez yönecileri ve vatandaşlar katıldı. 

""

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?