Kadroya geçiş sözlü mülakatında 'Reis' soruldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan işçilerin, kadroya geçiş hakkı kazanmak için katıldığı sözlü mülakattta işçilere “Reis kimdir?, İzmir Valisi’nin adı nedir?” gibi sorular soruldu.

GENEL 19.03.2018, 16:08 19.03.2018, 17:11
Kadroya geçiş sözlü mülakatında 'Reis' soruldu

Hükümetin, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkardığı 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile getirdiği “Taşeron düzenlemesi” sonrası birçok kurumda işçilerin kadroya geçiş süreçleri de başlatıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan temizlik ve güvenlik işçileri, "güvenlik soruşturması" ardından katılacakları sözlü mülakat için belediye önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 

Mülakata katılan işçilerin verdiği bilgiye göre, “Reis kimdir?, İzmir Valisi’nin adı nedir?, İzmir Emniyet Müdürü kimdir? ve Hz. Muhammed’in çocuklarının isimleri nedir?” soruları soruldu. Sorulara anlam veremediklerini belirten işçiler, mülakat sonuçlarının daha sonra açıklanacağının kendilerine iletildiğini söyledi. Şartsız ve ayrımsız kadro talep eden işçiler, mülakatta karşı karşıya kaldıkları sorulara anlam veremediklerini kaydetti. Mecbur oldukları için tüm bu uygulamaları kabul ettiklerini ifade eden işçiler, düzenlemenin hükümetin politikalarına yaradığını vurguladı.

MA

Yorumlar (3)
X. 3 yıl önce
Yalan haber kimseye böyle soru sorulmadı
Kartal sözübek 3 yıl önce
Tamamen yalan haber herkese gereğinden fazla yardımcı okundu. Çamur atmayın
Olkan 3 yıl önce
Ayıp beee...insanları karalamayın.. burada işçi emekçi arkadaşlarımızın işiyle ilgili konulardan sorular soruldu..ne kadar ayıp.. .
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
17°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?