İzmir’deki Çorumlular açılışta buluştu

Aşdağul Belde Derneği yeni dernek binasını Bayraklı’da açtı.

GENEL 04.04.2016, 14:16 04.04.2016, 14:16
İzmir’deki Çorumlular açılışta buluştu

İz Gazete - İzmir’de bulunan Çorum Ortaköy Aşdağul Beldesi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği yeni binasının açılışını gerçekleştirdi.  Aşdağulluları, aslen Çorumlu olan Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ve Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ yalnız bırakmazken, açılışa ayrıca ve CHP Bayraklı İlçe yöneticileri, Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Veli Karakurt,  Çorum Dernekleri Federasyonu Başkanı Adnan Şahin, Çorum  Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hüseyin İsbir ve İzmir’de bulunan 19 Çorum Derneği’nin başkan ve yöneticileri de katıldı.

"ÜLKEYİ ÇORUMLULAR YÖNETİYOR"

Açılışta konuşan Aşdağul Beldesi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat Özmen, yeni dernek binasının hemşerilerin bir araya gelmesi için fırsat olacağını ifade ederek, destek veren herkese teşekkür etti. Çorum Hitit Dernekleri Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Veli Karakurt Aşdağul Derneği’ni gençlik örgütlenmesine verdiği önemden ötürü kutlarken, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da “Yetişmiş insan topluluklarında ‘Nerelisin’ diye sorduğumda ‘Çorumluyum’ diyenlerin sayısı fazla. O yüzden aslında Çorumlular gizlice Türkiye’yi yönetiyor. Aslında bu da eğitime ne kadar önem verdiklerini gösteriyor” diye konuştu.

KARŞIYAKA KAYMAKAMI DUYGULANDI

1987 yılında Çorum Valiliği’nde Kaymakam adayı olarak görev yaparken Aşdağul’un belde olmasına dair dosya hazırladığını anlatan Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ise, yıllar sonra İzmir’de Aşdağul Derneği’nin açılışına katıldığı için duygulandığını ifade etti.

Açılış sonrasında Çorum’dan Aşdağul’u anlatan plaketler gönderen Aşdağul Belediye Başkanı Dursun Uzunca’nın hediyeleri Sadettin Yücel, Hasan Karabağ ve Veli Karakurt’a takdim edildi. Dernek üyeleri açılış sonrasında halaylar çekerek eğlendi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
17°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208