İzmir'den Celabrus’a yardım eli

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Suriye’nin Celabrus kentine yardım kampanyası düzenliyor.

GENEL 29.03.2017, 15:33 29.03.2017, 15:33
İzmir'den Celabrus’a yardım eli

Suriye’deki savaş nedeniyle eğitim öğretimini sürdürmeye çalışan Celabrus kentindeki öğrencilerin ve okudukları okulların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik harekete geçen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 6 ay sürecek olan ayni ve nakdi yardım kampanyası başlattı.

Giyim, kırtasiye gibi yardımlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde toplandıktan sonra Celabrus’a yollanması hedefleniyor.

Nakdi yardımda bulunmak isteyen kişiler için de Valilik oluru ile Ziraat bankası Konak Şubesinde hesap açtırılmış olup hesapta toplanan miktar,  kurulan sorumlu komisyon marifetiyle okul ve öğrenci malzemesi alınarak bölgeye tırlarla nakledilecek.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğine giden İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplanan malzemeleri tırlarla Gaziantep iline gönderecek. Toplanan malzemeler buradan kolluk güçlerinin yardımı ile Celabrus’a ulaştırılacak.

Okullara gönderilen yazı ile gönüllülük esasına bağlı olmak üzere kampanyaya destek olunmasını isteyen Milli Eğitim Müdürlüğü sivil toplum kuruluşlarını da kampanyaya destek olmaya davet etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi düzenlenen kampanya ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada; bizler kültür olarak yardımlaşmayı, paylaşmayı bilen, nerede bir mazlum varsa yanında olabilecek vicdanla yetiştirildik. 

“ Ülkemizin kodlarında yardımseverlik ve vicdan yer almaktadır. Biz eğitimcilere düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Orada, okumak isteyen anne babalarını kaybetmiş ya da savaş içeresinde mücadele eden çocuklarımıza yardım eli uzatmak istedik.  Eğitimci olmak, anne baba olmak, insan olmak bunu gerektirir.  İnanıyorum ki yardım kampanyasını duyan herkes küçük te olsa yardımda bulunmak isteyecektir.”  Diyerek kampanyaya destek olmak isteyen herkese teşekkür etti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
31°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?