İzmir Tabip Odası serzenişte bulunmuştu! Soyer'den 2 yeni müjde!

İzmir Tabip Odası’nın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaya Tunç Soyer’den yanıt geldi. Soyer sağlıkçılar için 2 tesisin daha hizmete gireceğini açıkladı.

GENEL 15.04.2020, 09:50 15.04.2020, 09:52
İzmir Tabip Odası serzenişte bulunmuştu! Soyer'den 2 yeni müjde!

İZGAZETE - İzmir Tabip Odası dün yaptığı yazılı açıklamada Büyükşehir Belediyesi’ne ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne çağrı yapmış ve ‘arabasında konaklayan sağlık çalışanları var’ serzenişinde bulunmuştu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ise sağlıkçılara müjdeyi günlüğünden verdi. ‘Sağlıkçılar hepimizin gözbebeği’ diye söze başlayan Soyer, Örnekköy’dee 100 yataklı bir tesis ve merkezde bir oteli daha sağlıkçıların hizmetine sokacaklarının müjdesini verdi. Büyükşehir Belediyesi daha önce Konak ve Kahramanalar semtinde sağlıkçılara 2 otel ve 1 yurt tahsis etmişti.

Soyer’in açıklaması ; ‘’Sağlıkçılar hepimizin gözbebeği... Onları rahat ettirmek, aileleri için endişelenmelerini önlemek için Konak ve Kahramanlar semtinde 2 otel ve Balçova’da bir yurt tahsis etmiştik. Günde 180 sağlıkçımız buralarda konaklıyor. Merkezde bir oteli daha hizmetlerini sunacağız. Örnekköy’de de 100 yataklı bir tesisi hazırlıyoruz. Onların endişeden uzak sağlık hizmetine odaklanmaları için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz... ‘’

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
19°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?