İzmir otogarı karanlığa gömüldü

Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde, sağanak nedeniyle trafoların bulunduğu bölümü su basınca, önlem amacıyla elektrikler kesildi.

GENEL 13.01.2019, 11:37
İzmir otogarı karanlığa gömüldü

Kent genelinde etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Dün saat 20.00 sıralarında sağanak nedeniyle otogara elektrik verilen trafoların bulunduğu bölümü su bastı. İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali  A.Ş. (İZOTAŞ) yetkilileri, güvenlik amacıyla elektriklerin kesilmesine karar verdi. Elektrikler kesilince otogar esnafı tezgahlarını aydınlatmak için ışıldak, mum ve gaz lambası gibi aydınlatıcılar kullandı. Bazı otobüs firmalarının çalışanları, elektronik ortamda yaptıkları bilet kesim işlemini elle yapmak zorunda kaldı.

Konuya ilişkin İZOTAŞ yönetiminden yapılan açıklamada, otobüs seferlerinde herhangi bir aksaklık yaşanmadığı belirtilerek, "Otogar trafolarının bulunduğu yerdeki su birikintisinden dolayı daha büyük bir felaketi engellemek için elektrik kesintisine gidildi. Söz konusu yerdeki su birikintisi İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi ekiplerince tahliye ediliyor. Suyun tahliyesinden sonra otogara elektrik yeniden verilecektir" denildi.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
19°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?