İzmir Körfezi'ne mıknatıslı olta: Çöplüğe dönmüş!

İzmir Körfezi'nde bir grup amatör balıkçı, deniz dibindeki kirliliğe dikkat çekmek için oltalarının ucuna mıknatıs bağlayıp, denize attı. Oltalara takılan cep telefonu ve kaşık gibi birçok atık görenleri şaşırtırken, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, "İnsanlar, körfezi çöplük gibi gördüğü için bu durum yaşanıyor. Körfez, pislikten doygunluğa ulaştı" dedi.

GENEL 16.05.2021, 11:29 16.05.2021, 11:35
İzmir Körfezi'ne mıknatıslı olta: Çöplüğe dönmüş!

İzmir Körfezi kıyısında avlanan amatör balıkçılar, deniz dibindeki kirliliği fark etti. Balıkçılar, farkındalık yaratmak için oltalarına mıknatıs bağlayarak denize attı. Balıkçıların mıknatıslı oltalarına kaşıktan cep telefonuna kadar çok sayıda atık takıldı. Denizden çıkan atıklar, görenleri şaşırttı.

Durumun şaşırtıcı olmadığını belirten İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, "Akşamları kordonda piknik yapanlar oluyor. Piknikçiler yiyip, içtiklerinin çöplerini doğrudan denize atıyor. İçki içip, sarhoş olduysa da bir şeylere kızıp, cep telefonu, cüzdan gibi çeşitli eşyalarını denize fırlatıveriyor. Artık körfezi insanlar çöplük gibi görmeye başladı. Dolayısıyla da denizden bu tip eşyaların çıkartılması çok da şaşırtıcı değil" dedi.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?