İzmir'in o semtlerindeki virüs iddialarına İzmir Tabip Odası'ndan yalanlama!

İzmir Tabip Odası, kendilerinin logosunu kullanarak yapılan ve Mavişehir, Bostanlı, Çiğli bölgelerinde çok sayıda virüs vakası olduğunun iddia edildiği paylaşımları yalanladı.

GENEL 01.04.2020, 17:55
İzmir'in o semtlerindeki virüs iddialarına İzmir Tabip Odası'ndan yalanlama!

İzmir Tabip Odası’nın logosunun olduğu görseller kullanarak çeşitli sosyal medya mecralarında yayılan ve Mavişehir, Bostanlı, Çiğli gibi bölgelerde çok sayıda Koronavirüs vakası olduğunu iddia eden paylaşımlara İzmir Tabip Odası tarafından yalanlama geldi.

Açıklamada İzmir Tabip Odası’nın sadece resmi web sitesinden ve resmi twitter hesabından paylaşım yaptığına dikkat çekilerek ‘’ Bugün İzmir Tabip Odası ismini ve logosunu kullanarak yapılan “Mavişehir, Bostanlı, Çiğli bölgelerinde çok fazla sayıda koronavirüs vakası mevcut olduğu, apartmanlarda ayrı dairelerde izole olan vatandaşlara dahi yüksek bulaşın olduğu tespit edilmiştir…” şeklindeki paylaşım Odamıza ait değildir.

Ülkemiz Covid-19 salgını ile mücadele etmektedir. Hassas bir dönem yaşıyoruz. Bu dönemde, halkımızın doğru bilgilendirilmesi büyük önem taşımaktadır.
İzmir Tabip Odası, sürecin başından bu yana sağlık çalışanlarını ve halkımız bilgilendirmeye yönelik çok sayıda paylaşım yapmıştır. İzmir Tabip Odası olarak yaptığımız bilgilendirmeleri, web sitemiz ve resmi sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla paylaşıyoruz.Bu nedenle, toplumun doğru bilgilenmesi adına, web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda yapılan paylaşımlar dışında, İzmir Tabip Odası ismini ve logosunu kullanarak yapılan paylaşımlara itibar edilmemesini istiyoruz.

Hukuka aykırı şekilde, bilgimiz ve onayımız dışında İzmir Tabip Odası ismini ve logosunu kullanan kişiler hakkında gerekli hukuki süreçler başlatılacaktır’ denildi.

Yorumlar (3)
nubar terziyan 1 yıl önce
muharrem inceye oy vermeyenlerede selam olsun,keyifleriniz nasıl .o tarihte yanlış oy vermeseydiniz şu an fabrikalar geri alınacaktı..
cehennemi satın aldım korkmayın 1 yıl önce
artık kimse cehenneme girmeyecek.ücretini peşin ödedim nakit verince kabe ve camileri jest olarak kapattılar
gıdısını aldıklarım 1 yıl önce
iban numarası veriyorum magdurum da magdurum
Günün Karikatürü Tümü
banner96
23°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?