İzmir'in iyilik elçileri! ‘Evde seyretmek yerine halkın yanında olduk’

'Vedat Araz ile Kent ve Sanat'ın konuğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarını vatandaşlara ulaştıran gönüllüler oldu. Gönüllüler kötü günlerin omuz omuza atlatılabileceğini vurguladı

GENEL 27.05.2020, 10:31 27.05.2020, 10:43
İzmir'in iyilik elçileri! ‘Evde seyretmek yerine halkın yanında olduk’

İZ WEB TV’de yayınlanan ‘Vedat Araz ile Kent ve Sanat’ programının konukları, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarını ilçelerde vatandaşlara ulaştıran gönüllüler oldu. Aşkla Narlıdere Gönüllüleri’nden Soner Gökbulut, Aşkla Buca Gönüllüleri’nden Güven Karahan, Aşkla Gültepe Gönüllüleri’nden Metin Çiçek ve Aşkla Menemen Gönüllüleri’nden Ümit Tuğcu sahada yaptıkları çalışmaları anlattı. Kötü günlerin ancak omuz omuza dayanışarak atlatılabileceğini vurgulayan gönüllüler; İzmir’in ilçelerinde kimisinin erzak paketlediği, kimisinin dağıtımda görev aldığı, kimisinin Büyükşehir’in başlattığı hasat dayanışmasına katıldığı binlerce gönüllüden oluşan bir iyilik ordusunun olduğunu ifade etti.

Sürecin oldukça şeffaf yürütüldüğünü söyleyen Aşkla Buca gönüllüsü Güven Karahan, yardımların da gerçekten kimsesiz ve ihtiyacı olan kişilere gitmesi için ayrıca bir ekip olduğunu, onların da dikkatle çalıştığını aktardı.

Süreç boyunca sadece kendi ilçelerinde değil diğer ilçelerde de görev aldıklarını kaydeden Aşkla Narlıdere gönüllüsü Soner Gökbulut, “Bize görev nerede düşüyorsa, dayanışma neredeyse biz orda görev almaya çalıştık. Dayanışma adına ne varsa onu yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

‘GÖNÜLLÜLÜKTE MESAİ YOK’

Yaptıkları çalışmalarda çok yorulduklarını ama çok daha fazla mutluluk yaşadıklarını dile getiren Aşkla Gültepe gönüllüsü Metin Çiçek, “Sahada olmak çok zor ama bir aileye erzak verdiğiniz zaman onların gözündeki ışığı gördüğünüzde yorgunluğunuz kalmıyor. Hadi bir aileye daha ulaşalım diyorsunuz. Bu gönüllülük işinde mesai diye bir şey yok. Yeter ki bir aileye daha ulaşalım derdindeyiz.” ifadelerini kullandı.

‘İŞİMİZİ AŞKLA YAPIYORUZ’

Salgın zamanında birçok üzücü durumla karşılaştıklarını kaydeden Aşkla Buca gönüllüsü Güven Karahan, “Gerçekten bir paket gıdaya ihtiyacı olan, çocuklarına bir parça ekmek götüremeyen aileleri gördük. Çok fazla yardım almak için başvurular geliyor, biz bu boyutta olacağını düşünmüyorduk. Sağ olsun belediyeler bu konuda gerekli duyarlılığı gösterdi ve büyük mücadeleler verdi. Bizler evimizde oturup yaşananları seyretmek yerine, gönüllülük esasıyla alanda, İzmir halkının yanında olmaya çalıştık. İnsanların yüreklerine dokunmak istedik. Bizim bu yolumuz uzun ve meşakkatli ama daha güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum. Şu ana kadar hiç kimseden bir beklentimiz olmadı, olmayacak da. Çünkü biz bu işi aşkla yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Gönüllülere çok büyük işler düştüğünü söyleyen Aşkla Menemen gönüllüsü Ümit Tuğcu, birçok proje ve hizmette yer aldıklarını belirtti. Tuğcu, “Binlerce yoksul aileye ulaştık. Yardımları tek tek bizzat ellerimizle ulaştırdık. Bundan dolayı çok gururluyuz ve her zaman hizmet edebiliriz.” dedi.

‘TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN İSTİYORUZ’

Gönüllüler; İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı önlemler ve tüm gönüllülerin duyarlı, titiz çalışması sayesinde aralarında herhangi birinde Kovid-19 vakasının görülmediğini söyledi. Yaptıkları işin tüm Türkiye’ye örnek olmasını istediklerini, havasını soludukları güzel İzmir’e değer katmak için üzerlerine düşen her görevi her daim yapmaya hazır olduklarını ifade eden gönüllüler, yardımların din, dil, ırk farkı gözetmeksizin vatandaşa ulaştırıldığını vurguladı. Merkezi hükümetin belediyelere yaptığı engellemelerin ise çok yanlış olduğuna dikkat çekti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?