İzmir'e büyük onur! İki belediyeye Avrupa Konseyi'nden prestijli ödül!

Avrupa Konseyi tarafından verilen ‘Avrupa Diplomasi Ödülü'nü İzmir'den Çiğli Belediyesi ve Efes Selçuk Belediyesi kazandı.

GENEL 20.05.2020, 14:29 20.05.2020, 14:43
İzmir'e büyük onur! İki belediyeye Avrupa Konseyi'nden prestijli ödül!

İZGAZETE - Avrupa Konseyi tarafından verilen ‘Avrupa Diplomasi Ödülü’nü Türkiye’den 3 CHP’li belediye kazandı. İzmir’den Çiğli Belediyesi ve Efes Selçuk Belediyesi ile Çorlu Belediyesi ödüle layık görüldüler.

Sosyal medya hesabından ödülü kazanan belediyeleri açıklayan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'e, Çiğli Beldiye Başkanı Utku Gümrükçü'ye ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'a 'iyi ki varsınız.'' diyerek teşekkür etti. 

Torun; 'Büyük gurur! Avrupa Konseyi’nin Avrupa Diplomasi Ödülü’nü Türkiye’den almaya hak kazanan üç belediyemiz de Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler! @filizceritoglu@utkugumrukcu ve @asarikurt ’u içtenlikle tebrik ederim! İyi ki varsınız.'' 

Ödülü verirken dikkat edilen hususların ise belediyelerin uluslararası projeleri, katılımcı demokrasi anlayışı, kardeş şehirlerle geliştirdiği iyi ilişkiler, kentsel, çevresel, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda örnek gösterilen uygulamaları ile çocuk ve gençlere yönelik hizmetlerinin etkili olduğu biliniyor.

Avrupa Diploması Ödülü nedir?

Avrupa Konseyi, üyesi olan yerel ve bölgesel idareleri ödüllendirmek amacıyla 1955'ten bu yana Avrupa Ödülü programı uyguluyor.

Bu kapsamda idarelere birinci aşamada "Avrupa Diploması", ikinci aşamada "Avrupa Şeref Bayrağı", üçüncü aşamada "Avrupa Şeref Plaketi" ve son aşamada "Avrupa Ödülü" veriliyor.

Ödül kazanan belediyelerin listesi şu şekilde: 

Yorumlar (3)
nahide köseoğlu grur duydum tebrikler başarılarınızın devamını dilerim sağlıkla sevgiyle 7 ay önce
nahise köseoğlu grur duydum tebrikler başarılrınızın devamını dilerim sağlıkla sevgiyle
ÖZGÜL KABAKÇI 7 ay önce
BAŞARILARINIZ DAİM OLSUN
Emine yasan 7 ay önce
Tebrikler,başarılarınızın devamını dileriz
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
18°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Türkiye'de ücretsiz uygulanacağı söylenen Çin menşeli Sinovac aşısını yaptırır mısınız?