İzmir'de piknik, mesire ve orman alanlarına mangal yasağı!

İzmirlilerin piknik, mesire ve ormanlık alanlarda önceden belirlenerek ilan edilen kamp yerleri hariç mangal, semaver ve ateş yakılmasına yasak getirildi.

GENEL 22.08.2020, 09:40 22.08.2020, 11:09
İzmir'de piknik, mesire ve orman alanlarına mangal yasağı!

İZ GAZETE- İzmir İli Orman Yangınları Komisyonu çevre önlemleri konusunda harekete geçti. Komisyon toplantısı sonrası Orman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, artan orman yangınları nedeniyle önceki tedbirler dışında yeni kararlar alındığı vurgulandı.

Vatandaşların ormanlık alanlarda, mangal, semaver ve ocak yakmalarının yanı sıra hava sıcaklığının yüksekliği ve kuru ot ile çalılık miktarının artmasına bağlı olarak orman yangınlarında artışa neden olduğu belirtildi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

31 EKİME KADAR...

"21 Ağustos-31 Ekim tarihleri arasında ormanlarda piknik yerleri dışında piknik ve konaklama yapılması yasaktır. Bu husus İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince takip edilecektir. Yangın sezonu boyunca piknik yapılacak yerlerin listesi ilgililere verilecektir. 18 Mart 2020'de alınan karar ile belirlenen piknik ve mesire yerlerinde, ormanlık alanlarda önceden belirlenerek ilan edilen kamp yerleri hariç olmak üzere, 31 Ekim 2020'ye kadar mangal, semaver ve ateş yakılmasına saat 20.00'den sonra müsaade edilmeyecektir."

Ayrıca, açıklamada yangın yönünden tehlikeli alanların yanı sıra mutlaka korunması gerekli bölgelere girişlerin orman köylerinde yaşayanlar ve orman işinde çalışanlar haricinde yasaklandığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
10°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?