İzmir'de, omurilik felçliler için dördüncü kez koşulacak

Omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara kaynak sağlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla tüm dünyada aynı anda düzenlenen Wings For Life World Run'ın Türkiye ayağı yarın İzmir'de üst üste 4'üncü kez gerçekleşecek.

GENEL 04.05.2019, 13:30 04.05.2019, 14:51
İzmir'de, omurilik felçliler için dördüncü kez koşulacak
 "Koşamayanlar için koş" sloganıyla 6 kıtada, 12 ülkede eş zamanlı düzenlenen koşuya İzmir'de 10 bine yakın yarışmacı katılacak. Kültürpark Lozan Kapısı'ndan saat 14.00'te verilecek startın ardından koşucular Alsancak, Altınyol, Karşıyaka, Mavişehir parkuru üzerinden Menemen'e kadar sürecek etapta dereceye girmeye çalışacak.

Starttan 30 dakika sonra harekete geçecek yakalama aracına yakalanacak koşucular için yarışma sona erecek. Tekerlekli sandalye ile yarışa katılacaklar engelli yarışmacılara diğer koşucular iterek ya da çekerek yardımcı olacak. Wings for Life World Run katılım ücretlerinin yüzde 100'ü doğrudan Wings for Life Vakfı'na aktarılacak. Organizasyon sayesinde 5 yılda dünya çapında 23.6 milyon Euro bağış toplandı. Toplanan bağışlar dünyanın dört bir yanında, omurilik felcinin tedavisi için yapılan 191 araştırmaya önemli bir fon oluşturdu. Vakıf, halen 15 ülkede devam eden 67 araştırmayı fonlamayı sürdürüyor.

YARIŞ GÜZERGAHINDA ÖZEL ÖNLEM

Wings For Life World Run'ın İzmir güzergahında yollar yarın kademeli olarak trafiğe kapatılacak. Şehir trafiğinin sorunsuz açılması için yarışı kaybedenler servis noktalarından Kültürpark'taki etkinlik alınına geri götürülecek. Yarış sonunda etkinlik alanında kutlamalar yapılacak. Tüm parkur boyunca belirlenmiş noktalarda acil müdahale ekipleri ve ambulanslar yer alacak.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?