İzmir'de karantina altındalar... İşte not defterleri!

İzmir'de, karantinaya alınanların 14 günlük süre boyunca motivasyonlarını artırmak ve geçirdikleri süreyi deneyimlemek adına 'anı defteri' dağıtıldı.

GENEL 09.04.2020, 10:15 09.04.2020, 10:18
İzmir'de karantina altındalar... İşte not defterleri!

Koronavirüs önemleri kapsamında, yurt dışından Türkiye'ye getirilen vatandaşlar, Buca ilçesinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü İzmir Kız Yurdu'na yerleştirildi. Karantina süreci devam eden vatandaşlara, 14 günlük süre boyunca motivasyonlarını artırmak ve geçirdikleri süreyi deneyimlemek adına 'anı defteri' dağıtıldı. Bu sayade yurtta kalanların bu zor süreçte yaşadıklarını paylaşmaları sağlandı.

Karantina süreci devam eden Alper isimli kişi de bu salgın nedeniyle 14 gün karantinada kalırken anı defterine yazdı. Alper, salgının ilk başladığı andan itibaren yetkililerin kendileri için yoğun çaba sarf ettiğini belirterek, "Merhaba, salgın nedeniyle iş için bulunduğum Kamerun'dan dönmek zorunda kaldım. Uçağımız büyükelçilik tarafından ayarlandı. Uçağa bindiğimiz andan itibaren gayet organize bir şekilde THY, Emniyet Teşkilatı, Kızılay, KYK, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı görevlileri bizleri odalarımıza kadar ulaştırdılar. Tıbbi tetkiklerimiz derhal yapıldı’’ diyerek yurt dışından dönüş sürecinden bahsetti.

‘ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZE MÜTEŞEKKİRİZ’

Alper, yurtta kaldığı sürede yaşadıklarını da anlatarak şunları yazdı:

‘’Yemeklerimiz odalarımıza getirilmekte, odalarımız tertemiz ve tüm ihtiyaçlarımız karşılanmakta, gün içerisinde ise sağlık kontrollerimiz yapılmakta. Kapıdaki polis kardeşlerimizden, yemekhane görevlilerine kadar emeği geçen tüm güler yüzlü çalışanlara ve bizlerle odalarını paylaşan öğrenci kardeşlerimize müteşekkiriz. Tüm birimlerin inanılmaz eşgüdümlü olarak, hiçbir eksik bırakmamaları Türkiye'nin ne kadar büyük bir devlet olduğunu bir daha hatırlattı. Tek sorun karantinadan sonra, evimde, bu kadar ilgi, hizmet ve ikram görme beklentisi oluştu. En içtenlikle teşekkürler."    

DHA

Yorumlar (5)
Jale Even 1 yıl önce
Hiç balçova da yok mu????
Osman luleci 1 yıl önce
Sokaha cik ma yasak olmasi
Lazim bu isin sakasiyok herkez vizir vizir geziyo izmir hatayda kimsenin umrunda degil
Esma 1 yıl önce
Daha da bizim devletimizi eleştiri dururlar elinden gelen fazlasını yapıyor bu ülke bu vatan hepimizin acımızda sevincimiz de aynı biz Türk milletiyiz mazlumun yanında haksızlığın karşısında durduk dimdik şimdi de bu hastalığı Allahın izniyle hep beraber üstesinden geleceğiz güzel günler yakındır yeter ki kurallara uyalım bayramlaşmamız kucaklaşmamız yakındır. Bunu her gün işe giden bir işci olarak söylüyorum.. İsyan etmeden..
Nihal 1 yıl önce
Var olmaz mı
Günün Karikatürü Tümü
banner96
23°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?