İzmir'de genç müzisyen geçim sıkıntısı yüzünden canına kıydı

İzmir Müzisyenler Derneği, perküsyon çalarak geçimini sağlayan müzisyen Mehmet Mert El'in geçim sıkıntısı sebebiyle canına kıydığını duyurdu.

GENEL 19.02.2021, 00:11 19.02.2021, 00:52
İzmir'de genç müzisyen geçim sıkıntısı yüzünden canına kıydı

İZ GAZETE- İzmir'de perküsyon çalarak geçimini sağlayan müzisyen Mehmet Mert El, geçim sıkıntısı sebebiyle canına kıydı.

İzmir Müzisyenler Derneği tarafından yapılan açıklamada El'in 1 yıldır işsiz olduğu ve bir süredir psikolojik olarak sıkıntı yaşadığı bir döneme girdiği ifade edilirken, "Yaşamını dönüştürmek, değiştirmek, daha iyi bir insan olmak için çaba harcayan, kendisiyle uğraşan, dayanışmacı ve paylaşımcı, özverili ve fedakar, emekçi bir dostumuzdu. İzmir Müzisyenler Derneği'nin toplumsal dayanışma etkinliklerine gönüllü gelirdi, yoksul insanlar, mülteciler, çocuklar, depremzedeler için yürüttüğümüz yardımlaşma faaliyetlerinde eşya taşır, dağıtımlara yardım eder, gönlünden ve yüreğinden verirdi. Bizim için çok büyük bir kayıp. Çok üzgünüz" denildi.

'SEVGİLİSİYLE SORUNLARI OLDUĞU İÇİN İNTİHAR ETTİ BİLGİSİ DOĞRU DEĞİL'

İzmir Müzisyenler Derneği'nin açıklamasının tamamı ise şu şekilde:

"Sevgili yol arkadaşımız, dostumuz, canımız, üyemiz, perküsyon çalarak geçimini sağlayan müzisyen Mehmet Mert El , bugün 17.30 sularında maalesef canına kıydı. Evindeki doğalgaz borularına kendini asarak intihar etti. Dernek yöneticilerimiz saatlerdir cenazenin kaldırılma işlemleri için evinin önünde beklemekteler. Adli Tıp, savcılık ve emniyet görevlileri henüz ayrıldılar. Izmir Büyükşehir Belediyesi Cenaze aracı cenazeyi otopsi yapılmak üzere Bayraklı Adliyesi'ne götürdü.

Sosyal medyaya yansıyan "Sevgilisi ile sorunları olduğu için intihar etti" bilgisi doğru değildir.

Yaklaşık 1 yıldır işsiz olan arkadaşımız, bir süredir psikolojik olarak sıkıntı yaşadığı bir döneme girmişti.

Yaşamını dönüştürmek, değiştirmek, daha iyi bir insan olmak için çaba harcayan, kendisiyle uğraşan, dayanışmacı ve paylaşımcı, özverili ve fedakar, emekçi bir dostumuzdu. İzmir Müzisyenler Derneği'nin toplumsal dayanışma etkinliklerine gönüllü gelirdi, yoksul insanlar, mülteciler, çocuklar, depremzedeler için yürüttüğümüz yardımlaşma faaliyetlerinde eşya taşır, dağıtımlara yardım eder, gönlünden ve yüreğinden verirdi. Bizim için çok büyük bir kayıp. Çok üzgünüz.

Acı ve ve zor günler yaşıyoruz. Psikolojik olarak çok büyük travmalarla yüzyüze kaldığımız bir dönemde ayrıca ekonomik zorluklar ve işsizlik de üstüne tuz biber ekmekte. Elimizden geldiğince birbirimize destek olmak, manevi anlamda da birbirimizin yanında durmak, kuru ekmeği, dostluğu, sevgiyi paylaşmak, birbirimize moral ve güç vermek zorundayız.

Ailesine, sevdiklerine ve müzisyen camiasına başsağlığı diliyoruz."

Yorumlar (5)
Selim yılmaz 1 hafta önce
Derneğiniz ne işe yarıyor? Demekki boş siyaset işleri ile uğraşıyorsunuz üyelerinize yardım eli dahi uzatamadığınıza göre
pervin 2 hafta önce
siyasetçiler tv de konuşmaya başlamadan önce, şiddet,korku, 20 yaş üstü izlemesi kesinlikle yasaktır ibareleri çıkması lazım.siyasetçi vampir gibidir. sizin yaşantınızı alt üst edebilir olumsuz davranışlar gibi amblemler çıkması gerekiyor. siyasetçi kan emici varlıgı, demokrasi diye süslemekten vazgeçilmelidir
Hilal 1 hafta önce
Allah rahmet eylesin.Dernek olarak yardım etseydiniz.Durumunu biliyordunuz mademki şimdi boş boş açıklama.sisayet yapması kolay
Fth 1 hafta önce
Allah tahsilatını affetsin
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
11°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?