İzmir'de durak ve istasyonlara el dezenfektanları yerleştirildi

İzmir’de de metro, tramvay ve otobüslerde devam eden rutin temizlik faaliyetlerinin yanı sıra virüslere ve bakterilere karşı dezenfeksiyon çalışması da başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi, travmay duraklarına, metro ve izban istasyonlarına vatandaşın kullanması için el dezenfektanları yerleştirdi.

GENEL 07.03.2020, 17:46
İzmir'de durak ve istasyonlara el dezenfektanları yerleştirildi

İZ GAZETE- Çin’de yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 72’ye yükselirken, Corona virüs dünya genelinde can almaya devam ediyor. Sınırda olan virüs alarmı Türkiye'yi de hareke geçirirken İzmir’de de metro, tramvay ve otobüslerde devam eden rutin temizlik faaliyetlerinin yanı sıra virüslere ve bakterilere karşı dezenfeksiyon çalışması da başlatıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekiplerince ilk etapta 182 metro aracı ve 38 tramvay aracından oluşan 220 araçlık filoda temizlik çalışmaları sonrası ilaçlama yapıldı.

DURAK VE İSTASYONLARA EL DEZENFEKTANI

İlaçlamanın yanısıra büyükşehir belediyesi, travmay duraklarına, metro ve izban istasyonlarına vatandaşın kullanması için el dezenfektanları yerleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesabı üzerinden, "Tramvay durakları, metro ve İzban istasyonlarında kullanılmak üzere el dezenfektanları yerleştirdik. Dezenfektanlar tüm sistemlerde yolcuların kolaylıkla ulaşabileceği durak girişlerinde turnike sonrasındaki alanlarda konumlandırıldı. Toplu ulaşım esnasında bu dezenfektanları kullanmanızı önemle rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Gülten v 10 ay önce
Ne zaman koydular acaba
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
18°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Türkiye'de ücretsiz uygulanacağı söylenen Çin menşeli Sinovac aşısını yaptırır mısınız?