İzmir Barosu'nu 5 adaydan birisi yönetecek

İzmir Barosu Olağan Genel Kurulu, dün Fuar Celal Atik Spor Salonu'nda başladı. Seçime girecek olan beş aday konuşmalara başlamadan önce bir araya gelip hep birlikte fotoğraf çektirdi. Avukatlar bugün yeni başkanını seçmek için oylarını kullanacak.

GENEL 16.10.2016, 01:02 16.10.2016, 05:22
İzmir Barosu'nu 5 adaydan birisi yönetecek

İzmir Barosu Olağan Genel Kurulu'nda başkanlık için 5 aday yarışacak. Çağdaş Avukatlar Grubu'nun adayı Cemal Nedret Erdem, Cumhuriyetçi Grup'tan mevcut başkan ve başkan adayı Aydın Özcan, diğer Cumhuriyetçi Grup adayı Mehmet Kozan, Bağımsız Savunma Grubu'nun adayı Ahmet Dokucu ve Milliyetçi Avukatlar Grubu'nunr adayı Ergun Sakızlı başkanlık için yarışacak. 

Fuar Celal Atik Spor Salonu'nda yapılan İzmir Barosu genel kurulu katılımın düşük olması nedeniyle yeterli sayıyı beklemek zorunda kaldı ve 4 saat gecikmeli başladı. Mustafa Kemal Atatürk ve devrim şehitleri için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından genel kurulda Divan Kurulu başkanlığına Hüseyin Erdem, yardımcılığına Ferda Kardelen ve üye olarak da Hüseyin Pehlivan ile Bengi Bilgiç seçildi. Adaylar yaptıkları konuşmalarla mevcut döneme ve önümüzdeki dönemde yapacaklarına ilişkin görüşlerini aktardı. Avukatlar bugün yapılacak oylama sonucu yeni baro başkanlarını seçecek.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?