İzmir Barosu'nda kadın avukatların sayısı erkekleri aştı!

İzmir Barosu tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen ruhsat törenlerinde bu hafta bir ilk yaşandı. İzmir Barosu'nda kadın avukatların sayısı erkekleri aştı.

GENEL 29.09.2020, 11:30
İzmir Barosu'nda kadın avukatların sayısı erkekleri aştı!

İzmir Barosu tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen ruhsat törenlerinde bu hafta bir ilk yaşandı. Yapılan törenden sonra konuşan İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel, İzmir Barosu’na kayıtlı kadın avukat sayısının ilk kez erkek avukat sayısını aştığını söyleyerek “Kadın mücadelesinin, ülkeye, insana, doğaya ve hayvanlara olan bu duyarlılığın İzmir Barosu’nu çok daha farklı bir yere taşıyacağına inanıyorum” dedi. 

Pandemi önlemlerine uyarak gerçekleştirilen ve iki grup halinde on bir avukatın yemin ederek ruhsatlarını aldığı törende konuşan İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel, “biliyorum ki onlar demokrasi insan hakları ve hukuk devleti mücadelesinin en üst noktada sergilendiği İzmir Barosu’na adım attıklarının farkındalar. Ve yine farkındalar ki İzmir Barosu mesleki faaliyetlerini yürütürken herhangi bir sorunla karşılaştıklarında her zaman onların yanında olacak, onları hiçbir zaman yalnız bırakmayacak. Her türlü zorlukta meslektaşlarımıza bir telefon kadar yakın olacağız. Çünkü onlar bizim ailemizin bir parçası ve aile üyeleri hiçbir zaman birbirini yalnız bırakmaz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
hafif yağmur
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?