İzmir Adliyesi'nin kapıları engelliler için değişiyor

İZMİR Adliyesi'nde kapılar, tekerlekli sandalye ile içeri girilememesi nedeniyle 10 santim genişleriyle değiştirilmeye başlandı.

GENEL 09.11.2016, 10:36 09.11.2016, 09:59
İzmir Adliyesi'nin kapıları engelliler için değişiyor

İZMİR Adliyesi'nde hakim, savcı, duruşma salonu ve kalem odalarının kapıları, tekerlekli sandalye ile içeri girilememesi nedeniyle 10 santim genişleriyle değiştirilmeye başlandı.

Bayraklı ilçesindeki, 2004 yılından bu yana hizmet veren İzmir Adliyesi'nde, tekerlekli sandalyeler ile gelen engellileren odalara girememesi nedeniyle, mevcut kapılar 10 santim daha geniş olan yeni kapılarla değiştiriliyor. Dokuz bloktan oluşan adliye sarayında, hakim, savcı, duruşma salonu ve kalem odalarının bin kapısının yenilenmesi için ihale yapıldı.

İhaleyi İstanbul'dan bir firma kazandı. Tanesi bin liradan toplam 1 milyon liraya mal olduğu belirtilen kapılar geçen cuma günü firma tarafından kamyonlarla adliyeye getirildi. Firma çalışanları hafta sonları eski kapıları çıkartıp, yenilerini takmaya başladı. Bu arada İzmir Adliye C kapısı girişine iki engelli asansörü yapılacağı belirtildi.

Yorumlar (0)
banner96
22°
açık
Günün Anketi Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü