İZİKAD'dan yeni projeler

İZMİR İş Kadınları Derneği (İZİKAD) yeni dönemde Ege Orman Vakfı işbirliği ile koru oluşturacak, cezaevinde kalan kadın ve çocuklar için yeni bir projeyi hayata geçirecek.

GENEL 12.04.2016, 10:27 12.04.2016, 11:11
İZİKAD'dan yeni projeler

Üyelerine daha iyi hizmet vermek için daha geniş ve donanımlı yeni dernek merkezinin açılışında konuşan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, daha geniş bir alanda, farklı ve güzel projelere imza atmak için yeni ofislerine taşındıklarını söyledi. Serter, kuruluşlarından bu yana geçen 8 yılın ardından daha geniş, daha donanımlı ve daha büyük bir dernek merkezine kavuştuklarını söyledi. Bundan sonra eğitimlerini kendi dernek merkezlerinde vereceklerini dile getiren Serter, "Üye sayısı gittikçe artan ve uluslararası platformda da çalışmalarını sürdüren İZİKAD'ın tüm üyelerinin ihtiyacını karşılayacak bir ofise sahip olduk. 30 kişilik konferans salonu, yönetim kurulu odası, komiteler için toplantı odası bulunuyor. Yeni hizmet binasında hem üyelerimiz hem de kursiyerlerimiz ve eğitim alan kadınlarımız için daha iyi koşullar oluşturduk. Merkezimizde her odada katılımcı, özgür düşünceli, etkin toplantılar ve beyin fırtınaları yapılacak. Bu sayede hem çalışacağız hem de dostluklarımızı geliştireceğiz. Yeni ofisimiz derneğimiz, İzmir ve Türkiye için hayırlı olsun" dedi.

İZİKAD KORUSU

Yeni projelere değinen Serter, bir İZİKAD korusu oluşturmak üzere Ege Orman Vakfı ile çalışmalara başladıklarını söyledi. Cezaevlerindeki kadın ve çocuklarla ilgili de proje hazırlığı içinde olduklarını anlatan Serter, gerekli müracaatların yapıldığını, bürokratik işlemlerin tamamlanmasını beklediklerin kaydetti.

İZİKAD KAHİRE YOLCUSU

Bu yıl 4. kez gerçekleştirilen Genç İZİKAD projesiyle üniversite öğrencisi genç kızlara girişimcilik eğitimleri verdiklerini ve proje sonunda birinciyi yurt dışı dil eğitimi ile ödüllendirdiklerinin altını çizen Serter, 25-29 Nisan'da ise üyesi oldukları Akdeniz İş Kadınları Dernekleri Federasyonu (AFAEMME) toplantısı için Kahire'ye gideceklerini belirtti.


İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208