İstismara karşı piyasadaki tüm çocuk kitaplarını tek tek okuyacaklar!

Yazar Musa Dinç'in çocuklara yazdığı 'Gül ve Düşün' adlı masal kitabındaki iğrenç ifadelere bir tepki de UCİM Avukatlarından geldi. UCİM Avukatları sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamada, çocuk kitaplarında suç teşkil eden tüm kitaplar hakkında işlem başlatacaklarını duyurdu.

GENEL 31.08.2020, 22:25 31.08.2020, 23:11
İstismara karşı piyasadaki tüm çocuk kitaplarını tek tek okuyacaklar!

İZ GAZETE - Geçtiğimiz hafta kamuoyunda tepki toplayan yazar Musa Dinç'in yazdığı 'Gül ve Düşün' adlı fabl türündeki 15 masaldan oluşan kitapta, bir tilkinin ayıya tecavüzü anlatılmıştı. UCİM Avukatları konuya tepki göstererek soysal medya hesabından açıklama yaptı. Piyasada var olan tüm çocuk kitaplarını okuyarak suç teşkil eden yayınlar hakkında işlem başlatacaklarını duyurdu.

Çocukları her türlü ihmal ve istismardan korumak vazifemizdir diyen UCİM Avukatları, "Kitaplar insana sonsuz bir dünyanın kapılarını aralar. Peki ya çocuklarımızın tertemiz dünyasını kirletmeye çalışanlar? Einstein'ın dediği gibi; bir ulusu yıkmak için atom bombasına veya uzun menzilli füzeye gerek yoktur...Eğitim kalitesini düşürmeniz yeterlidir. Bizlerse en etkili silah olan 'kalem' in yanlış ellerde olmasına izin vermeyeceğiz. Bunun için Ucim avukatları olarak piyasada var olan tüm çocuk kitaplarını tek tek okuyacak, suç teşkil eden bir yayının tespiti halinde sorumlular hakkında işlem başlatacağız. Çocukları her türlü ihmal ve istismardan korumak vazifemiz olup bunu okuyarak gerçekleştirmek ve proje sonunda oluşturulacak tavsiye listemizi paylaşmak bizim için onurdur" ifadelerini kullandı. 

 
 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
19°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?