İşte İzmir'in virüs haritası: Hangi ilçeler daha riskli?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Nisan 2020 tarihindeki açıklamalarında Türkiye'de il il vaka sayılarını ve ölüm sayılarını da açıkladı. İzmir’de 18 vatandaş hayatını kaybederken 853 vakanın görüldüğü bildirildi. Diğer yandan ilçelerdeki risk haritası çıkarıldı

GENEL 02.04.2020, 09:12
İşte İzmir'in virüs haritası: Hangi ilçeler daha riskli?

HaberTürk'e açıklamalarda bulunan Michigan Üniversitesi’nden Sağlık Ekonomisi Uzmanı ve MEF Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Onur Başer İstanbul'da en riskli ilçeler üzerine bir analiz yaptı. İzmir ile ilgili değerlendirme de yapan Prof. Dr. Onur Başer, şunları söyledi:

“Karabağlar ne toplam nüfus sayısına ne de kilometrekare başına düşen kişi sayısı bakımından İzmir'de ilk bölge olmasına rağmen İzmir'in en sıkışık bölgesi. İstanbul'un ilçelerinin yüzde 68'inden daha sıkışık. Doğanay, Esenlik, ve Reis Mahallelerinde yayılma hızı çok yüksek olabilir, Konak ikinci sırada yer alıyor, Atamer Mahallesi ise en yoğun bölge.

Aliağa ilçesi hem nüfusa göre 15. hem de kilometrekare başına düşen kişi sayısı bakımından 14. sırada olmasına rağmen sıkışıklık endeksinde 3. sırada. Bahçedere mahallesi kadar yoğun bir mahalle İstanbul'da dahi yok.

En az riskli bölgeler Seferihisar, Karaburun, Kınık ve Foça"

Yorumlar (47)
Filiz 1 yıl önce
Ablam ve eniştem 3 gündür hastanede ilk gece kitlr negatif çıkmış 3 günlük test bugun pozitif temaslar evde sadece eniştem çıkıyormuş pazara gitmiş karabaglarda oturuyorlar bu işin şakası yok dikkat edelim arkadaşlar
Ömer 1 yıl önce
Yalan haber karşıyaka konak ve gaziemir çeşme de virüs var
ihsan 1 yıl önce
arkadaşlar buğün esrefpasa postanesine işimden dolayı ğittim insanlar devletin verdiği bintl için birbirini yiyorlardı hepsi içiçe hemen uzaklaştım buşekilde biz istaabulu geçeriz
PEYNİRCİ RIZA ERDOĞDU (UZUN RIZA) 1 yıl önce
YALANCI DIBIRIIIZ YANA .. Hani corona morona dıbırıza korun ha...
Asiyolcu 1 yıl önce
İzmirde istsnbuldsn fazla oöursa sasırmayın herkes sokaklarda korku yok. Atm ler banka önleri pazarlar kuyruk. Çok geniş bilinçsiz insanımız var. İşi olana eyvAllah ama sokaklar yaslı parklarda oturan insan dolu.
Efrahim 1 yıl önce
YALAN HABER YAPMA
SAĞLIK BAKANLIĞI BÖYLE BİR HARİTA VERMEDİ VERMİYOR
İzmirli 1 yıl önce
Tepecik göğüs hastanesi acile bi gidip yarim saat 1 saat takip edin mevzunun ne kadar önemli olduğunu göreceksin orda demiyorlar karabağlar buca vs koyup çuvala gonderiyorlar
Umut 1 yıl önce
Adam nüfus yoğunluğunu yorumlamış, kalabalık ilçeleri sıralamış. Okumadan, anlamadan dinlemeden hemen cevap verin. bi bitmediniz.
Ali çakır 1 yıl önce
BUCA DA BU CORANA VIRÜSU DİKKATE ALAN ÇOK AZ KİŞI VAR SOKAKLAR İNSAN DOLU PARKLAR YAŞLILARLA DOLU . BİRAZ DAHA DIKKATLI OLALIM.
Özer 1 yıl önce
5. Sırada atlama olmuş galiba
GKHN 1 yıl önce
3-8-10 ve 11 den sonra 20 ye kadar olan sıralardada atlama olmuş gibi :D
Nihal 1 yıl önce
Tire ilçesinde de insanlar hep dışarı da. Kimsenin umrunda değil.
cmcmrt35 1 yıl önce
insanlar mecbur çıkıyor para kazanmak zorundalar vermeden alan bir zihniyet tarafından yönetiliyoruz aç mı kalalım?
Necdet 1 yıl önce
Ailece ölünce para işe yaramaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
23°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?